Pasaulyje

2016.12.21 15:35

Spauda: Rusijos ambasadoriaus žudikas yra ne kartą saugojęs R. T. Erdoganą

BNS 2016.12.21 15:35

Jaunas turkų policininkas, kuris šią savaitę nužudė Rusijos ambasadorių Ankaroje, po nesėkmingo liepos 15-osios bandymo įvykdyti Turkijoje perversmą aštuonis kartus saugojo prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą, trečiadienį rašo šalies spauda.

22 metų Mevlutas Mertas Altintasas pirmadienį vakare viename meno parodų centre paleido devynias kulkas į ambasadorių Andrejų Karlovą ir pats buvo nukautas turkų policijos.

M. M. Altintasas, kuris pustrečių metų priklausė Ankaros policijos riaušių slopinimo būriui, nuo liepos dirbo per aštuonis renginius, kuriuose dalyvavo R. T. Erdoganas, rašo dienraštis „Hurriyet“.

Tuose renginiuose jis priklausė antrajai R. T. Erdohano saugumo grandžiai po prezidento asmens sargybinių komandos, rašo „Hurriyet“ apžvalgininkas Abdulkadiras Selvi, garsėjantis savo ryšiais valdančiajame elite.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu JAV valstybės sekretoriui Johnui Kerry antradienį telefonu sakė, jog Turkija mano, kad už sąmokslo nužudyti ambasadorių stovi JAV gyvenantis musulmonų dvasininkas Fethullah Gulenas, kurį Ankara kaltina ir dėl liepos 15-osios bandymo įvykdyti perversmą.

Turkų pareigūnai dabar aiškinasi galimus M. M. Altintaso ryšius su F. Gulenu, įskaitant mokyklą, kurią lankė žudikas ir kuri priklauso šio dvasininko judėjimui.

A. Selvi sakė, kad liepos 15-ąją M. M. Altintasas paskambino į darbą ir pasakė, kad serga. Tačiau neaišku, ką jis tą vakarą veikė.

Saugumo pajėgos dėl ambasadoriaus nužudymo jau sulaikė 13 žmonių, tarp jų – artimus M. M. Altintaso giminaičius, pranešė Turkijos žiniasklaida.

Tuo tarpu antradienį į Ankarą dalyvauti bendrame tyrime atvyko 18 rusų tyrėjų komanda. Tai precedento neturintis žingsnis, dėl kurio susitarė R. T. Erdoganas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.