Pasaulyje

2016.12.21 13:42

Vokietijos policija Berlyno teroro akto sunkvežimyje rado naujų įkalčių

BNS, DELFI.lt 2016.12.21 13:42

Vokietijos policija skelbia, kad rado naujų įrodymų dėl Berlyno Kalėdų mugėje surengtos teroro atakos.

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad policijos reido metu sunkvežimyje rasti dokumentai, kurie priklauso tunisiečiui.

Įtariamasis, pražudęs 12 žmonių įvardijamas kaip Anis A., gimęs 1992 m., tačiau oficialiai ši informacija dar nepatvirtinta.

Šis vyras yra 21 ar 23 metų amžiaus, žinomas trimis skirtingais vardais, rašo laikraščiai „Allgemeine Zeitung“ ir „Bild“.

BBC skelbia, kad, remiantis žiniasklaidos pranešimais, įtariamasis gali būti sužeistas dėl susirėmimo su sunkvežimyje buvusiu asmeniu.

Abiejuose pranešimuose nurodoma, kad sunkvežimio, kuris kalėdinėje mugėje traiškė žmones, kabinoje buvo rasti prieglobsčio prašymus nagrinėjančios įstaigos dokumentai, kaip manoma, priklausantys šiam vyrui.

DELFI primena, kad pirmadienio vakare sulaikytas pakistanietis, kuris, kaip buvo įtariama, vairavo sunkvežimį, įsirėžusį į kalėdinę mugę Berlyne, yra paleistas, nes policijai neužteko įrodymų apkaltinti jį dėl šios atakos.

„Įtariamasis paleistas federalinio prokuroro nurodymu“, – teigiama Vokietijos pareigūnų pranešime, kurį cituoja BBC. 23 metų pakistanietis prieglobsčio prašytojas, įvardytas kaip Navedas B., buvo sulaikytas pirmadienį vakare parke, esančiame už maždaug 2 kilometrų nuo incidento vietos.

Vokietijos policijos pareigūnai anksčiau teigė, kad suimtas įtariamasis pakistanietis yra ne tas vyras, kuris įvykdė ataką ir tikrasis įtariamasis vis dar yra laisvėje ir yra labai pavojingas bei ginkluotas. Tokią informaciją paskelbė Vokietijos žiniasklaidos portalas welt.de.

Po atakos Berlyne uždaromos gatvės prie Bakingamo rūmų Londone

Po atakos Berlyne, kur sunkvežimis kalėdinėje mugėje mirtinai sužalojo 12 žmonių, gatvės priešais Bakingamo rūmus Londone nuo trečiadienio per kasdien vykstančias sargybos pasikeitimo ceremonijas bus uždaromos, pranešė britų policija.

Ši karinė ceremonija prie karalienės Elizabeth II rezidencijos Londono centre vartų nuolat sutraukia turistų minias, bet anksčiau tuo metu, kai jos vyksta, būdavo taikomi tik nedideli eismo suvaržymai.

Londono policija nurodė, kad dabar gatvių uždarymas pasidarė „būtina atsargumo priemonė“, dėl didelio dėmesio šiam renginiui simbolinėje vietoje, dalyvaujant kariškiams ir didelėms minioms.

Gatvių uždarymas jau buvo planuojamas bandomajam trijų mėnesių periodui, bet po pirmadienio atakos Vokietijos sostinėje planas buvo paankstintas, nurodė policija.

„Planuotas įgyvendinimas po šių įvykių (Vokietijoje) buvo paankstintas, – sakoma policijos pareiškime. – Be gatvių uždarymo bus papildomų užtvarų sargybos judėjimo saugumui palaikyti.“

Policija pabrėžė, kad šis saugumo planas įgyvendinamas „kaip atsargumo priemonė“ ir kad tai „nėra susiję su kokia nors konkrečia žvalgybos informacija“.

Kai kurie Didžiosios Britanijos policijos skyriai paskelbė, kad po atakos Berlyne suintensyvins patikrinimus, o Londono policija nurodė, kad nuolat persvarsto savo planus dėl saugumo.

Nuo 2014 metų Britanijos saugumo tarnybos deklaruoja didelį grėsmės laipsnį, kuris reiškia, kad atakos yra „labai tikėtinos“.