Pasaulyje

2016.12.21 07:52

Nelaimė Meksikoje: sprogimas pirotechnikos turguje nusinešė mažiausiai 29 gyvybes

DELFI.lt 2016.12.21 07:52

Didžiulis sprogimas pirotechnikos turguje nugriaudėjo šalia Meksiko miesto, per kurį žuvo mažiausiai 29 žmonės, skelbia BBC.

„The Guardian“ duomenimis, dar 72 žmonės buvo sužeisti. Sprogimas įvyko San Pablito pirotechnikos turguje, esančiame maždaug 32 kilometrai nuo Meksiko miesto. Tikėtina, kad žuvusiųjų skaičius dar išaugs. 26 žmonės žuvo vietoje, dar trys mirė ligoninėje.

Į įvykio vietą išsiųstos gausios ugniagesių ir medikų pajėgos. Gaisro priežastis kol kas neaiški.

Vietiniams pranešta vengti įvykio vietos ir neužkimšti kelių, kuriais skuba gelbėtojai gesinti gaisro.

Valstijos gubernatorius Eruvieas Avila BBC teigė, kad šiuo metu didžiausias prioritetas yra padėti nukentėjusiems. Po pirmojo sprogimo buvo girdėti mažesnių sprogimų banga. Kaip manoma, sproginėjo turguje prekiauti pirotechnikos gaminiai.

„Iš pradžių nugriaudėjo didžiulis sprogimas ir mes pagalvojome, kad kažkas sprogo šalia esančioje fejerverkų gamykloje“, – agentūrai sakė vietinė gyventoja Alejandra Pretel.

Tačiau, anot jos, tuoj pat tapo aišku, kad sprogimas įvyko pačiame turguje.

„Kaimynai sako pajutę, kaip viskas sudrebėjo. Aš pati to net nepajutau, nes tuo metu bėgau tolyn nuo įvykio vietos“, – sakė moteris.

Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto savo „Twitter“ paskyroje išplatino žinutę, kurioje pareiškė užuojautą nukentėjusiųjų šeimoms.

Jis taip pat pranešė, kad kariuomenė taip pat padeda gesinti gaisrą. San Pablito pirotechnikos turgus jau buvo nukentėjęs nuo gaisro 2005-aisiais, kuomet prieš pat šalies nepriklausomybės dieną įsiplieskęs gaisras nuniokojo turgų ir sužeidė 128 žmones. Ugniagesiai tada tvirtino, kad gaisras kilo turgaus lankytojams neatidžiai įžiebus keletą fejerverkų, kurie sukėlė grandininę reakciją ir nuniokojo visą turgų.

Tultepeco apskrityje esantis San Pablito miestas garsėja savo pirotechnikos gaminiais, kur didelė dalis žmonių pragyvenimui užsidirba būtent gamindami fejereverkus.

Meksikos valstybinio pirotechnikos instituto direktorius anksčiau yra skelbęs, kad San Pablito pirotechnikos turgus atitinka visus saugumo reikalavimus ir yra vienas saugiausių šalyje, rašo „The Guardian“.