Pasaulyje

2016.12.20 19:39

Austrijoje sulaikytas marokietis, planavęs teroro aktą

BNS 2016.12.20 19:39

Austrijoje sulaikytas prieglobsčio prašytojas marokietis, įtartas rengęs teroro išpuolį Zalcburge per Kalėdas ar Naujųjų metų šventę, pranešė antradienį teisėsauga.

25-erių vaikinas buvo areštuotas pirmadienį pabėgėlių centre, įkurtame kurortiniame Alpių miestelyje Fušlyje, 20 km į rytus nuo Zalcburgo, netoli Vokietijos sienos.

Sulaikytasis įtariamas „priklausymu teroristinei organizacijai“, sakoma Zalcburgo prokuratūros pranešime.

Teisėsauga tyrimą pradėjo praėjusį mėnesį, gavusi pranešimą apie „tikėtinai rengiamą teroro aktą Zalcburge apie Kalėdas ar Naujuosius metus“.

Per reidą pirmadienį policija rado daugiau kaip 8 tūkst. eurų grynais ir įvairių elektronikos prietaisų.

Įtariamasis laikomas areštinėje, vyksta tyrimas.

Austrija 2015 metais gavo daugiau kaip 130 tūkst. prieglobsčio prašymų, kai Europą yra apėmusi baisiausia nuo 1945 metų pabėgėlių migracijos krizė.

Kai kurie lapkritį Paryžiuje išpuolius darę asmenys vyko per Austriją su padirbtais dokumentais bendrame migrantų sraute į vakarų ir šiaurės Europą.

2015-ųjų gruodį Zalcburge buvo areštuoti du asmenys, alžyrietis ir pakistanietis, kurie buvo išsiųsti į Prancūziją dėl ketinimų dalyvauti Paryžiaus išpuoliuose, per kuriuos žuvo 130 žmonių.

Dar du jų bendrai, marokietis, ir alžyrietis, buvo areštuoti Zalcburge šių metų rugsėjį; jų teismas prasidės vasario 2 dieną.