Pasaulyje

2016.12.20 17:15

Graikijos anarchistai tvirtina prieš Kalėdas apnuodiję populiarių maistą

BNS2016.12.20 17:15

Anarchistams pagrasinus užteršti populiarų maistą, keturioms didelėms Graikijos ir tarptautinėms maisto įmonėms gresia perspektyva per Kalėdų šventes išimti savo prekes iš parduotuvių lentynų, antradienį pareiškė Graikijos policija.

„Prekės neabejotinai bus išimamos iš prekybos, įmonės paskelbs atitinkamą informaciją“, – pareiškė agentūros AFP šaltiniai policijoje.

Žaliaisiais keršytojais pasivadinusi grupė pirmadienį pareiškė užteršusi kelias dešimtis „Coca-Cola“, „Nestle“, „Unilever“ ir Graikijos pieno produktų milžinės „Delta“ prekių.

„Pasisavinome prekes iš pagrindinių prekybos tinklų Atėnų regione, – nurodoma grupės pranešime, paskelbtame antivalstybinėje svetainėje. – Šie produktai buvo apnuodyti chloru ir druskos rūgštimi.“

Graikijos valdžios institucijos pranešė, kad šį atvejį tiria nacionalinis kovos su terorizmu būrys ir kad apie tai taip pat buvo pranešta šalies maisto saugos institucijai.

Anarchistais pasiskelbę asmenys pareiškė, kad užteršė „Unilever“ Cezario salotų užpilą ir pomidorų padažą, taip pat „Coca-Cola“ ir „Nestle“ gėrimus bei „Delta“ pieną.

„Mūsų pagrindinis tikslas – sabotuoti šias įmones ir priversti jas dviem savaitėms išimti iš prekybos visas savo prekes“, – pareiškė jie.

Grupė pažymėjo, kad tariamai užterštus produktus į parduotuvių lentynas grąžins gruodžio 22–sausio 5 dienų laikotarpiu.

Ta pati grupė panašią operaciją buvo surengusi 2013 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.