Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.20 08:49

D. Trumpas laimėjo rinkikų kolegijos balsavimą

ELTA 2016.12.20 08:49

JAV rinkikų kolegija patvirtino Donaldą Trumpą būsimuoju JAV prezidentu, nepaisant žūtbūtinių pastangų užkirsti verslininkui kelią į Baltuosius rūmus, informuoja BBC.

Praėjus šešioms savaitėms po JAV prezidento rinkimų, respublikonui D. Trumpui pavyko užsitikrinti 270 rinkikų balsų, reikalingų pergalei įforminti.

Paskelbus pirmadienio rinkikų kolegijos balsavimo rezultatus, išrinktasis prezidentas pasižadėjo „sunkiai dirbti, kad suvienytų savo šalį, ir būti visų amerikiečių prezidentu“. „Dėkoju Amerikos žmonėms, triuškinamu balsavimu išrinkus mane naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu. Šiuo istoriniu žingsniu galime tikėtis šviesios ateities“, – rašė D. Trumpas.

Rinkikų kolegijos balsavimas, praėjus šešioms savaitėms po prezidento rinkimų, dažniausiai yra tik formalumas, tačiau šiais metais balsavimą temdė spėlionės, neva Rusijos programišiai bandė paveikti JAV prezidento rinkimus D. Trumpo naudai.

Balsavus Teksasui, D. Trumpas peržengė reikalingą 270 balsų ribą, nors du iš jo rinkikų ir balsavo prieš nekilnojamojo turto magnatą.

Oficialiai rezultatas bus paskelbtas per bendrą posėdį Kongrese sausio 6 dieną. Iš viso balsavo 538 rinkikai, pergalei į Baltuosius rūmus reikia 270 balsų. Lapkričio 8-ąją D. Trumpas laimėjo 306 rinkikų balsus ir iškovojo pergalę į Baltuosius rūmus, nors ir surinko net 3 mln. mažiau JAV piliečių balsų nei varžovė Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton.

Pagal JAV įstatymus, rinkikai privalo formaliai balsuoti ir patvirtinti prezidentą ir viceprezidentą, tik tada jie gali valdyti šalį.

JAV prezidento pareigas D. Trumpas perims sausio 20 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi