Pasaulyje

2016.12.19 20:28

Išsigelbėję iš Alepo liudija apie išgyventus patyrimus

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.19 20:28

Keli tūkstančiai žmonių išvežti iš Alepo, ir tai teikia vilčių tiems, kurie vis dar įstrigę šiame nuniokotame Sirijos mieste – be maisto, geriamojo vandens, šiltų drabužių ir pastogės.

Rusija, grasinusi vetuoti Jungtinių Tautų rezoliuciją dėl tarptautinių stebėtojų Alep,e poziciją sušvelnino po kelias valandas trukusių konsultacijų už uždarų durų. Rezoliucija priimta vienbalsiai.

Kartu su tūkstančiais – vaikų ir suaugusiųjų – ketverius metus buvusią sukilėlių anklavą Rašidino rajoną Alepe paliko ir septynerių Bana al Abed. Tūkstančiams sekėjų ši maža mergaitė tapo Sirijos tragedijos simboliu. Basharo al Asaado režimas ir jo rėmėjai Banos ir jos mamos kasdienes žinutes „Twitter“ tinkle vadina propaganda, bet septynerių Alepo gyventoja skelbė nuotraukas, kaip griauna jos miestą, žūva ir kenčia vaikai per apšaudymus ir lapkričio viduryje prasidėjusį vyriausybinių pajėgų puolimą. Stiprybės jai teikė paramos žinutės ir rūpestis, ar mergaitė gyva, kai rašydavo rečiau.

„Esame laimingos, nes mūsų balsas pasiekė pasaulį, o dabar liūdna, nes turime palikti šalį, kurioje lieka mūsų siela. Aš noriu būti laisva, bet ne kaip pabėgėlė, rūpi vaikų ateitis, bet čia ji neįmanoma. Turime išvykti, nes mieste daug sprogmenų, nėra vandens, maisto, vaistų. Jie taikėsi į ligonines, mokyklas“, – pasakojo Banos mama Fatemah Alabed.

Sirijos valdžia buvo sustabdžius evakuaciją iš rytinio Alepo, kol nebus išleisti dviejų sukilėlių apsuptų kaimų gyventojai – apie 500 žmonių. Medikai sako, kad žmonės iš Alepo labai sunkios būklės, turėjo beveik visą parą prie kontrolės posto, o kareiviai neleido sėsti į autobusus.

[citata]

Turkai jiems atvežė maisto, šiltų drabužių, kol pasieks – kas sukilėlių kontroliuojamą teritoriją, kas pabėgėlių stovyklas. Jų mieste nėra kur glaustis – sugriauta daugiau negu pusė pastatų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt