Pasaulyje

2016.12.19 17:14

J. Stoltenbergas: NATO ir Rusiją skiria gilūs nesutarimai dėl Ukrainos

ELTA 2016.12.19 17:14

Po NATO ir Rusijos Tarybos (NRT) susitikimo Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigia, kad abi pusės laikosi priešingų pozicijų Ukrainos klausimu, ir artimiausiu metu Briuselis bei Maskva negrįš prie įprastinio bendradarbiavimo.

Pirmadienį NTR buvo susitikusi trečią kartą šiemet ir nuo 2014 m., kuomet po Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos šis formatas buvo pristabdytas. Anot J. Stoltenbergo, situacija Ukrainoje nesikeičia, Minsko susitarimai nėra įgyvendinami.

„Sąjungininkus ir Rusiją skiria gilūs nesutarimai dėl (Ukrainos, – ELTA) krizės“, – po susitikimo išplatintame NATO pranešime cituojamas J. Stoltenbergas.

Be Ukrainos, NRT buvo aptarta saugumo padėtis Afganistane, taip pat rizikos mažinimas ir skaidrumo didinimas kalbant apie NATO ir Rusijos karinę veiklą. Anot J. Stoltenbergo, Aljansui kelia nerimą Rusijos rengiamų karinių pratybų, apie kurias iš anksto neskelbiama, gausa.

„Tai destabilizuoja (padėtį, – ELTA) ir neprisideda prie bendro mūsų santykių klimato gerinimo“, – teigia Aljanso vadovas.

Per 2015 m. Rusija surengė apie 4 tūkst. karinių pratybų, iš kurių bent 20 buvo surengtos iš anksto nepranešus, per tą patį laikotarpį NATO surengė 280 pratybų, visos jos buvo planuotos iš anksto.

J. Stoltenbergas taip pat pabrėžė, kad visa Aljanso veikla, įskaitant ir pajėgumų stiprinimą palei rytines NATO sienas, yra grynai gynybinio pobūdžio, o atsakas į grėsmes yra proporcingas ir visiškai suderinamas su NATO tarptautiniais įsipareigojimais.

„Sąjungininkai ir Rusija laikosi skirtingų požiūrių. Ir mūsų susitikimai nereiškia grįžimo prie įprastinio bendravimo“, – teigė J. Stoltenbergas.