Pasaulyje

2016.12.19 15:25

JAV senatoriai ragina ištirti kaltinimus dėl rusų programišių atakų

Senatorius Charlesas Schumeris iš Niujorko, Senato mažumos lyderis, ir dar trys senatoriai ragina sudaryti respublikonų ir demokratų atstovaujamą komisiją, kuri ištirtų administracijos kaltinimus, kad Rusijos ar kitų šalių programišiai per prezidento rinkimų kampaniją įsilaužė į demokratų partijos kompiuterių sistemą.

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama sako esąs įsitikinęs, kad įsilaužėliai veikė nurodžius aukščiausiajai Rusijos vadovybei. Jis ragina iš esmės tirti įsilaužimus

„Ne tiek jau daug Rusijoje nutinka be Vladimiro Putino žinios. Hierarchijos laikomasi. Pastaruoju metu pastebėjau, kad nedaug diskusijų, demokratinių svarstymų apie politiką Jungtinių Valstijų atžvilgiu. Mūsų pažeidžiamumas Rusijos ar kitų šalių atžvilgiu tiesiogiai susijęs su mūsų politinio proceso susiskaldymu, partiškumu, neveiksmingumu“, – teigia B. Obama.

Senatorius Charlesas Schumeris sako nenorintis, kad tyrimas būtų politinis kaip, anot jo, tiriant įvykius Bengazyje.

„Nenorime, kad būtų rodoma pirštais į vieną ar kitą asmenį. Norime išsiaiškinti, kaip rusai ar kitos šalys gali paveikti mūsų politinę sistemą ir tuomet tam užkirsti kelią. Tik jungtinė komisija tai gali padaryti. Mes, keturi senatoriai, esame dėl to tikri. Ji daugiausia dėmesio skirtų ne vien Rusijai, bet ir Kinijai, Iranui, jų įsilaužimams į mūsų politinę, ekonominę ir socialinę  sistemą“, – sako senatorius.