Pasaulyje

2016.12.19 13:41

Rusijos Sibiro regione nuo surogatinio alkoholio mirė 33 žmonės

BNS2016.12.19 13:41

Rusijos Irkutsko mieste 33 žmonės mirė išgėrę vonioms skirtos kvapiosios esencijos, kurioje buvo nuodingo metanolio, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Rusijos tyrimų komiteto vietos skyriaus atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad savaitgalį į Irkutsko ligoninę buvo atvežti 54 žmonės, išgėrę skysčio, pažymėto kaip gudobelių kvapo vonios esencija. 33 iš šių žmonių mirė.

Tyrimų komitetas pradėjo tyrimą, buvo sulaikyti du asmenys, vykdomos kratos turguose, kur buvo pardavinėjamas mirtinas produktas. Jau konfiskuota 500 l šio skysčio.

Premjeras Dmitrijus Medvedevas nurodė vyriausybei „išsiaiškinti“ šį surogatinio alkoholio klausimą ir tokių skysčių pardavinėjimą per automatinius prekybos įrenginius pavadino „absoliučia gėda“.

Pareigūnai nurodė, jog produkto etiketėje buvo perspėjimas, kad jo negalima nuryti, bet žmonės vis tiek jį „vartojo kaip alkoholį“.   Koncentruotame produkte vietoje etilo alkoholio buvo toksiško metilo alkoholio, kuris yra naudojamas variklių aušinamiesiems skysčiams gaminti, sakė tyrėjai.

Pigūs kvepalai ir veido priežiūros priemonės su alkoholiu yra pardavinėjami netaikant alkoholiniams gėrimams numatytų prekybos suvaržymų, o šiuos produktus gerti perkantys žmonės paprastai yra labiausiai nepasiturintys.

Namudinis alkoholis ir alkoholio turinčios buitinės chemijos priemonės yra populiarios visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje – kaip pigi alternatyva legaliems alkoholiniams gėrimams. Tačiau ši alternatyva pareikalauja daug gyvybių.