Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.19 11:16

Atnaujinus evakuaciją, iš Rytų Alepo išvyko per tūkstantį žmonių

ELTA, BNS 2016.12.19 11:16

Kaip naujienų agentūrai AFP pranešė vienas medikas, iš paskutinės sukilėlių kontroliuojamos Alepo teritorijos ankstų pirmadienį buvo evakuota per 1 000 žmonių po ilgas valandas trukusios pertraukos.

„Atvyko apie 20 autobusų su žmonėmis iš Alepo“ į gana ramų užmiestį į vakarus nuo miesto, sakė daktaras Ahmedas al Dbisas, gydytojų ir savanorių, koordinuojančių sužeistųjų evakuaciją, grupės vadovas.

„Čia yra apie 1,2–1,3 tūkst. žmonių“, – nurodė jis.

Daugiau kaip 30 pilnų autobusų visą naktį stovėjo lauke tvyrant šalčiui, kad galėtų išvykti iš Alepo pagal sudėtingą evakuacijos susitarimą.

Teigiama, kad JT Saugumo Taryba pasiekė kompromisą – JT bus leidžiama stebėti evakuacijos operaciją. Anksčiau Rusija atmetė Prancūzijos paruoštą planą siųsti į Rytų Alepą JT pareigūnus ir planą pavadino „katastrofa“.

Kai Rusija ir Turkija paragino Sirijos režimą praleisti penkis autobusus iki jų galutinio kontrolės punkto, miestą palikti galėjo tik 350 žmonių, nurodė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Kaip pranešama, likusių autobusų išvykimas buvo atidėtas, kol buvo evakuota keli šimtai žmonių iš dviejų sukilėlių užimtų kaimų šiaurės vakarų Sirijoje.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija SOHR nurodė, kad ankstų pirmadienį iš Fua ir Kafrajos buvo išvežta apie 500 žmonių.

„Dešimt autobusų, vežantys apie 500 žmonių, paliko Fua ir Kafrają ir dabar važiuoja į vyriausybės kontroliuojamą teritoriją Alepe“, – sakė SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas.

Evakuacijos iš Alepo susitarimas buvo pasiektas tarpininkaujant režimo sąjungininkei Rusijai ir sukilėlių rėmėjai Turkijai. Be to, jo vykdymą prižiūri Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas.

Praėjusį ketvirtadienį Jungtinių Tautų taikos pasiuntinys Sirijai Staffanas de Mistura sakė, kad rytiniame Alepe tebėra įstrigę maždaug 40 tūkst. žmonių, daugiausia civilių gyventojų, ir iki 5 000 opozicijos kovotojų.

Pirminės pastangos evakuoti žmones iš paskutinių sukilėlių kontroliuojamų anklavų Alepo mieste žlugo penktadienį, įvairiose vietose be maisto ir pastogės įstrigo daugybė civilių. Dėl bombardavimo Rytų Alepe beveik neliko medicinos įstaigų. Nepaisant sunkumų, sekmadienį sutemus iš Alepo pradėjo judėti autobusai ir greitosios pagalbos automobiliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi