Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.18 17:22

Ukrainos prezidentas: iš nelaisvės paleistas „kiborgas“ T. Kolodijus

BNS 2016.12.18 17:22

Sekmadienį paleistas Ukrainos 80-osios aeromobiliosios brigados karys Tarasas Kolodijus, gynęs Donecko oro uostą (jo gynėjai praminti „kiborgais“) ir patekęs į prorusiškų kovotojų nelaisvę beveik prieš dvejus metus, pranešė prezidentas Petro Porošenka.

„Ką tik SBU (Ukrainos saugumo tarnyba) pranešė apie mūsų Kiborgo Taraso Kolodijaus išlaisvinimą. Po beveik dvejų metų nelaisvės jis jau laisvėje. Ačiū visiems, kas prie to prisidėjo!“ – parašė P. Porošenka savo paskyroje „Facebooke“ sekmadienio dieną.

Tuo metu iš Maskvos pranešama, kad prie T. Kolodijaus išlaisvinimo prisidėjo ir Maskvos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas.

„Su prašymu padėti išlaisvinti T. Kolodijų į Maskvos ir visos Rusijos patriarchą Kirilą kreipėsi (Maskvos patriarchato) Kijevo ir visos Ukrainos metropolitas Onufrijus, į kurį savo ruožtu kreipėsi šio kario artimieji“, – sakoma Bažnyčios ryšių su visuomene ir žiniasklaida sinodinio skyriaus pranešime.

Jame nurodoma, kad patriarchas Kirilas palaikė metropolito Onufrijaus prašymą ir kreipėsi į asmenis, nuo kurių priklausė teigiamas šio klausimo sprendimas.

Belaisvis paleistas be jokių išankstinių sąlygų – tai esą buvęs gerosios valios aktas. Pasak sinodinio skyriaus, T. Kolodijus buvo perduotas Ukrainai sienos perėjimo punkte Jelenovka-Volnovacha, jo gyvybei ir sveikatai esą niekas negresia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi