Pasaulyje

2016.12.18 16:38

Turkijoje dėl „keršto išpuolių“ prieš prokurdišką partiją sulaikyti devyni asmenys

BNS 2016.12.18 16:38

Turkijos pareigūnai sekmadienį sulaikė devynis žmones, įtariamus dalyvavimu išpuoliuose prieš pagrindinės prokurdiškos partijos biurus – tikriausiai tai buvo kerštas už kruviną ataką, dėl kurios kaltinami kurdų kovotojai.

Prokurdiška Liaudies demokratų partija (HDP) pranešė, kad po šeštadienio išpuolio šalies centriniame regione esančiame Kaiserio mieste, kur mirtininkui susprogdinus automobilį žuvo 14 karių, buvo užpulta 20 jos biurų visoje šalyje.

Kelis biurus, tarp jų – biurą Stambule, nacionalistų protestuotojai padegė ir išplėšė, visiškai juos sunaikindami. Į kitus buvo šaudoma.

Šie reidai sukėlė nuogąstavimus dėl tolesnės įtampos Turkijoje ir net gatvių kovų, šalyje nuolat vykstant atakoms, dėl kurių kaltinama uždraustoji Kurdistano darbininkų partija (PKK) ir jos filialai.

„Siekiama sukurti sąlygas konfliktui ir perversmo bandymui Turkijoje“, – sakoma partijos atstovo Ayhano Bilgeno pareiškime.

Pasak jo, valdžia pro pirštus žiūri į šias atakas, o HDP ragina šalininkus nepasiduoti provokacijoms.

Visi sulaikytieji yra įtariami išpuoliais prieš šios partijos pastatus Stambule, pranešė naujienų agentūra „Dogan“.

Vyriausybė yra sakiusi, kad ataką Kaiseryje tikriausiai įvykdė uždrausta PKK, kuri tęsia sukilimą šalies pietryčiuose.

HDP neigia bet kokius ryšius su PKK, bet vyriausybė laiko šią partiją politiniu kovotojų frontu. Keli HDP parlamentarai, tarp jų – du partijos lyderiai, šiuo metu yra areštuoti dėl įtariamų ryšių su PKK.

HDP ataką Kaiseryje pasmerkė „griežčiausiais įmanomais žodžiais“.

Turkijos žiniasklaida pranešė, kad šeštadienį Kaiseryje išpuolius prieš HDP biurus surengę žmonės yra MHP kovotojų sparno „Pilkieji vilkai“, kuris labai aktyviai dalyvavo 9-ojo dešimtmečio ir 10-ojo dešimtmečio pradžios gatvių kovose, šalininkai.