Pasaulyje

2016.12.18 11:47

Kolumbijoje sudužusio lėktuvo pilotas nebuvo tinkamai parengtas

BNS 2016.12.18 11:47

Užsakyto Bolivijos lėktuvo, kuriam Kolumbijoje sudužus žuvo 71 žmogus, pilotas nebuvo skraidęs pakankamai valandų, kad galėtų pilotuoti komercinius lėktuvus, šeštadienį sakė antrojo piloto advokatas.

Tarp žmonių, žuvusių oro bendrovės „LaMia“ lėktuvui lapkričio 29 dieną netoli Medeljino įsirėžus į kalno šlaitą, yra dauguma Brazilijos futbolo klubo „Chapecoense Real“ žaidėjų, kurie skrido į rungtynes.

„Galėjome pademonstruoti, kad pilotas Miguelis Quiroga nebaigė reikalingų mokymosi valandų, (kad galėtų pilotuoti komercinius lėktuvus)“, – valstybinei naujienų agentūrai ABI sakė antrojo piloto Fernando Goytios, kuris kaip ir M. Quiroga žuvo, šeimos advokatas Omaras Duranas.

Šiurpus įrašas parodė, kad pilotas skrydžių kontrolieriams pranešė, jog baigėsi lėktuvo degalai. Šeši žmonės lėktuvo katastrofą išgyveno.

„Atrodo, kad 2013 metais buvo perduota suklastotos informacijos, ir nepaisant to, kad pareigūnai patikrino, jog (M. Quiroga) neturėjo reikiamo skrydžio valandų kiekio, jis (Bolivijoje) gavo licenciją“, – sakė O. Duranas.

Antrasis pilotas F. Goytia tai žinojo, bet neatskleidė šių faktų, kad nepakenktų oro bendrovės reputacijai, pridūrė advokatas.

Tyrimas tęsiamas, bet Kolumbijos civilinės aviacijos saugumo vadovas yra sakęs, kad lėktuvas nepaisė tarptautinių taisyklių dėl degalų atsargų.

Bolivija sustabdė „LaMia“ leidimą ir areštavo jos direktorių bei jo sūnų, kuris dirba civilinės aviacijos administracijoje.