Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.18 11:03

D. Trumpo „Twitter“ žinutė apie Kiniją sukėlė patyčių tvaną

BNS 2016.12.18 11:03

JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas, šeštadienį per „Twitter“ užsipuolęs Kiniją dėl nepilotuojamo JAV karinio laivyno zondo konfiskavimo, sulaukė labai daug dėmesio, tačiau ne tokio, kokio siekė.

„Kinija tarptautiniuose vandenyse pavagia Jungtinių Valstijų karinio laivyno tyrimų droną – per beprezidentį aktą ištraukia jį iš vandens ir nusiveža į Kiniją“, – savo mėgstamiausioje platformoje parašė nekilnojamojo turto magnatas.

„Beprezidentis“ greit tapo viena „karščiausių“ „Twitter“ temų Jungtinėse Valstijose: interneto aštrialiežuviai dėl nelemtos rašybos klaidos be gailesčio pliekė būsimąjį prezidentą.

„TrumpSpellCheck – beprezidentiškai veiksmingas“, – „Twitter“ parašė knygų apie Harį Poterį autorė J. K. Rowling.

„Brangus pasauli, dauguma amerikiečių iš tikrųjų norėtų, kad galėtume būti #beprezidenčiai“, – parašė kitas vartotojas.

Pakomentavo net žodynas „Merriam-Webster“. „#DienosŽodis yra ... ne „beprezidentis“. Mes neįtraukiame šio žodžio. Jis naujas“, – „Twitter“ parašė jo redaktoriai.

D. Trumpas savo „Twitter“ žinutę maždaug po valandos ištrynė ir pakeitė ją su korektiškai pavartotu žodžiu „beprecedentis“.

Nors daugelis šaipėsi iš šio visuomenę itin skaldančio politikos naujoko, garsėjančio kalbos apsirikimais ir netaktu, šalininkai puolė jo ginti ir sakė, kad kritikai pasigavo spausdinimo klaidą, bet ignoruoja didesnę problemą.

Pats D. Trumpas po kelių valandų „Twitter“ parašė: „Turėtume pasakyti Kinijai, kad nenorime susigrąžinti drono, kurį jie pavogė. Tegu jie jį pasilieka!“

D. Trumpas komentavo ketvirtadienio incidentą, per kurį Kinija tarptautiniuose vandenyse Pietų Kinijos jūroje konfiskavo nepilotuojamą JAV karinio jūrų laivyno zondą. Tai yra rimta provokacija didėjant įtampai tarp šių dviejų galiūnių.

D. Trumpas pastarosiomis savaitėmis ne kartą supykdė Pekiną: kėlė klausimus dėl seniai nusistovėjusios JAV politikos Taivano klausimu, pavadino Pekiną manipuliuotoju valiutomis ir pagrasino įvesti baudžiamuosius tarifus importui iš Kinijos.

Ir Pekinas, ir Vašingtonas šeštadienį patvirtino, kad zondas bus sugrąžintas, bet smulkiau, kaip tai bus padaryta, nepaaiškino.

Tačiau Kinijos gynybos ministerija kritikavo Ameriką dėl sukelto triukšmo, kuris esąs „nederamas ir nenaudingas“.

Penktadienį Pentagonas paragino Pekiną „nedelsiant“ sugrąžinti „neteisėtai konfiskuotą“ zondą.

Minimas incidentas įvyko tvyrant įtampai Pietų Kinijos jūroje, kur Kinija intensyvina savo pretenzijas, versdama mažyčius rifus ir saleles daug didesnėmis dirbtinėmis salomis.

Ir Brunėjus, ir Malaizija, ir Filipinai, ir Vietnamas reiškia pretenzijas tame vandens kelyje, kuriuo driekiasi vieni intensyviausių tarptautinės prekybos maršrutai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi