Pasaulyje

2016.12.17 10:54

Dėl spaudos laisvės protestuojantys demonstrantai blokavo Lenkijos parlamentą

ELTA 2016.12.17 10:54

Protestuotojai blokavo Lenkijos parlamentą Varšuvoje, siekiant paremti opozicijos parlamento narius, nepatenkintus dėl žiniasklaidos darbą parlamente varžančių nutarimų, skelbia BBC.

Opozicija priešinasi vyriausybės planams riboti į parlamento posėdžius įleidžiamų žurnalistų skaičių ir drausti daryti posėdžių įrašus. Kitais metais į parlamentą bus įleidžiami tik keli reporteriai ir tik penkioms pasirinktoms Lenkijos televizijos stotims bus leidžiama įrašinėti parlamento posėdžius.

Protestavo ir opozicijos nariai. Penktadienį opozicijos parlamento narys aukštai iškėlė plakatą su užrašu „laisva spauda“, tada „Teisės ir teisingumo“ (PiS) narys deputatui pasakė, kad šiam daugiau nebebus leidžiama dalyvauti parlamento procesuose. Kiek vėliau kiti opozicijos nariai užlipo ant pakylos ir reikalavo spaudos laisvės, cenzūros pabaigos.

Protestuojant parlamento nariams, teko atidėti balsavimą dėl biudžeto, kuris vėliau buvo surengtas ne pagrindiniuose parlamento rūmuose.

Pakeitimus pateikusi PiS partija siekia labiau išplėsti savo valdžią. Partija kaltinama, kad nuo atėjimo į valdžią praėjusiais metais ribojo spaudos laisvę. PiS lyderis Jaroslawas Kaczynskis protestą pavadino „chuliganizmu“ ir teigė, kad „neleis būti terorizuojamiems“. Politikas iš parlamento kartu su ministre pirmininke Beata Szydlo išvyko 3.00 val. ryto.

Opozicijos parlamento narys naujienų kanalui TVN24 sakė, kad policija, norėdama išvaikyti protestuotojus ir praskinti priėjimą prie transporto, panaudojo ašarines dujas. Opozicija dar apkaltino vyriausybę, kad ši anksčiau penktadienio vakarą neteisėtai patvirtino kitų metų biudžetą. Balsavimas dėl biudžeto vyko mažesnėje salėje ir nedalyvaujant spaudai. Tai pirmas kartas nuo demokratijos atkūrimo 1979-aisiais metais, kai balsavimas vyko ne pagrindiniuose parlamento rūmuose.