Pasaulyje

2016.12.17 14:27

Turkijoje per sprogimą žuvo 13 karių, 55 sužeisti

BNS2016.12.17 14:27

Užminuoto automobilio sprogimas šeštadienio rytą užmušė 13 Turkijos karių, o dar 55 asmenis, daugiausiai kariškius, sužeidė per ataką centrinės Anatolijos provincijos mieste Kaiseryje, pranešė pareigūnai.

Turkijos ginkluotųjų pajėgų pranešime sakoma, kad apie 8 val. 45 min. vietos (7 val. 45 min. Lietuvos) laiku sprogmenų prikrautas automobilis detonavo prie autobuso, kuriuo važiavo daug atostogų paleistų karių iš Kaiserio specialiųjų pajėgų brigados.

Armija nurodė, kad per šį "išdavikišką aktą" buvo sužeisti 48 kariai ir keli civiliai.

Tuojau po išpuolio atvykęs į Kaiserį vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Siuleimanas Soilu) sakė, kad iš viso sužeisti 55 žmonės ir kad šešių būklė buvo kritinė.

"Esame ryžtingai nusiteikę savo kovoje su terorizmu", - pabrėžė ministras.

Kartu su juo bendroje spaudos konferencijoje dalyvavęs Turkijos kariuomenės Generalinio štabo viršininkas Hulusi Akaras (Chulušis Akaras) pažadėjo tęsti "kovą prieš teroristus šalies viduje ir už jos ribų", kol "bus neutralizuotas paskutinis teroristas".

Atsakomybės dėl šio išpuolio kol kas niekas neprisiėmė.

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra nurodė, kad sprogimas driokstelėjo prie Erdžijo universiteto vartų, kai pro šalį važiavo viešojo susisiekimo autobusas, tarp kurio keleivių buvo atostogų paleistų karių.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad po sprogimo iš autobuso teliko smilkstantys griaučiai.

Turkijos premjero biuras tuojau po sprogimo laikinai uždraudė skelbti bet kokią informaciją apie šią ataką ir paragino žiniasklaidą neskelbti jokios medžiagos, galinčios sukelti "visuomenei baimę, paniką arba neramamus, nes tai gali pasitarnauti teroristinių organizacijų tikslams".

Šis sprogimas įvykdytas praėjus savaitei po Stambule gruodžio 10-ąją surengto 44 žmonių gyvybes nusinešusio dvigubo išpuolio Stambule, už kurį atsakomybę prisiėmė kurdų kovotojai. Šiais metais Turkijoje džihadistai ir kurdų kovotojai surengė virtinę sprogdinimų, per kuriuos žuvo kelios dešimtys žmonių.

Turkijos ministro pirmininko pavaduotojas Veysi Kaynakas (Veisis Kainakas) per televiziją sakė, kad išpuolis Kaiseryje „deja, yra panašus“ į praėjusį savaitgalį įvykdytus Stambule.

Jis sakė televizijai NTV, kad "išdavikiškos frakcijos" šįkart nusiteikė į Kaiserio oro pajėgų brigados specialiųjų pajėgų dalinio karius, kurie buvo "rengiami vien tik mūsų žmonių saugumui užtikrinti".

Kaiseris yra vienas pagrindinių miestų centrinėje Turkijos dalyje. Šis pramonės centras paprastai yra laikomas ramiu ir yra gerokai toliau į vakarus nuo pietrytinės Turkijos dalies, kur pastaraisiais metais vyko įnirtingi susirėmimai tarp kurdų kovotojų ir saugumo pajėgų.

Šalyje tebegalioja nepaprastoji padėtis, paskelbta po liepos 15-ąją mėginto įvykdyti perversmo.