Pasaulyje

2016.12.16 20:26

JAV: Kinija pavogė mūsų povandeninį droną

15min.lt 2016.12.16 20:26

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų okeanografinio laivo ketvirtadienį buvo pavogtas povandeninis dronas, o vagystę Kinija įvykdė visiškai atvirai – tiesiai prieš amerikiečių įgulos narius, penktadienį CNN atskleidė JAV gynybos pareigūnas.

Incidentas įvyko tarptautiniuose vandenyse Pietų Kinijos jūroje, kurioje plaukė JAV „Bowditch“ laivas.

„Bowditch“ sustojo vandenyje paimti dviejų savo povandeninių dronų. Tuo metu Kinijos karinio jūrų laivyno laivas, kuris sekė amerikiečius, į vandenį nuleido mažą valtį. Ja atsiyrę kinai vieną iš dviejų amerikiečių dronų tiesiog pasiėmė.

JAV pareigūnai bandė susisiekti su kinais radijo ryšiu ir juos informavo, kad jų paimtas dronas – amerikiečių nuosavybė. Kinai kurį laiką nieko neatsakė. Tik nuplaukdami trumpai pranešė, kad jie grįžta prie savo operacijų.

Pentagonas vėliau patvirtino CNN gautą informaciją. Jo teigimu, dronas rinko neįslaptintą informaciją jūroje.

JAV okeanografiniai laivai vandenyje būna dažnai sekami – kitos valstybės baiminasi, kad jie gali būti naudojami šnipinėjimui. Tačiau JAV gynybos pareigūnas CNN patikino, kad kinų paimtas dronas tiesiog matavo vandenyno sąlygas.

Nors nėra aišku, kokios naudos Kinija turės iš drono paėmimo, po to, kai Donaldas Trumpas buvo išrinktas JAV prezidentu, santykiai tarp JAV ir Kinijos pabjuro. D. Trumpas priėmė skambutį iš Taivano prezidentės – tokį žingsnį Pekinas laiko „vienos Kinijos politikos“ susitarimo su JAV pažeidimu.