Pasaulyje

2016.12.16 15:41

Socialistų partijos kandidatu Prancūzijos prezidento rinkimuose sieks tapti devyni politikai

ELTA 2016.12.16 15:41

Devyni politikai sieks tapti Socialistų partijos iškeltu kandidatu ir atstovauti šiai partijai kitais metais vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose, rašo naujienų agentūra AP.

Iki galutinio ketvirtadienio termino savo kandidatūrą pateikė buvęs Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas, laikomas rimčiausiu pretendentu atstovauti Socialistų partijai.

Apie atsistatydinimą iš ministro pirmininko posto M. Vallsas paskelbė anksčiau šį mėnesį, iš pradžių pranešęs, kad sieks prezidento poste pakeisti dabartinį antros kadencijos nesieksiantį prezidentą Francois Hollande`as.

M. Vallsas tikisi suvienyti Prancūzijos socialistų partiją, tačiau susiduria su didžiule konkurencija. Partijos kandidatu sieksiantys tapti buvęs Prancūzijos švietimo ministras Benoitas Hamonas ir buvęs ekonomikos ministras Arnaudas Montebourgas labiau remia kairiųjų pažiūrų politiką.

Socialistų partijos kandidatu Prancūzijos prezidento rinkimuose taip pat bandys tapti Sylvia Pinel, Gerardas Filoche`as, Vincentas Peillonas, Fabienas Verdieris, Jeanas-Lucas Bennahmias ir Francois de Rugy. Galutinis kandidatų sąrašas bus žinomas šeštadienį, kai jį patvirtins pirminių rinkimų organizatoriai.

Nuo 2012 iki 2014 švietimo ministro pareigas ėjęs V. Peillonas pristato save kaip „vienybės“ kandidatą, tuo tarpu G. Filoche`as teigia ginsiantis darbininkų klasės interesus.

J.-L. Bennahmias ir F. de Rugy yra žinomi už savo „žaliuosius“ kredencialus, o S. Pinel prezidento F. Hollande`o vyriausybėje ėjo ministrės pareigas. Jauniausias kandidatas, 35 metų amžiaus F. Verdieris, yra beveik nežinomas politiniuose sluoksniuose.

Socialistų partijos pirminiai rinkimai vyks sausio 22 ir 29 dienomis, per du pirminių rinkimų turus bus išrinktas partijai atstovausiantis kandidatas.

Kraštutinių kairiųjų lyderis Jeanas-Lucas Melenchonas ir centristų figūra Emmanuelis Macronas nusprendė kandidatuoti savarankiškai.