Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.16 15:33

Sustabdyta Alepo gyventojų evakuacija

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.12.16 15:33

Sirijoje sustabdyta Alepo miesto gyventojų evakuacija. Kaip agentūrai AFP sako Sirijos saugumo tarnybų šaltinis, evakuacija sustojo dėl to, kad opozicijos kovotojai pažeidė susitarimą dėl paliaubų. Tuo metu Sirijos vyriausybės šaltinis teigia, kad sukilėlių kovotojai palieka Alepą su įkaitais. Kiek anksčiau Alepo gyventojai vėl pradėti vežti iš nusiaubto miesto. Vakar Alepą paliko apie 3 tūkst. žmonių. Jungtinės Tautos teigia, kad mieste dar liko 50 tūkstančių gyventojų.

Greitosios pagalbos automobiliai ir vyriausybės autobusai antra dieną veža žmones iš miesto, kuris dar prieš penkerius metus buvo Sirijos pramonės centras. Dabar ten – griuvėsiai ir likusių gyventojų nerimas dėl ateities. Situaciją Alepe špenktadienį turi aptarti Jungtinių Tautų Saugumo taryba. Jos visus šešis nutarimus dėl paliaubų Sirijoje vetavusios Rusijos vadovas Vladimiras Putinas sako, kad dabar bus siekiama susitarimo su visomis pusėmis, o šiuo metu deramasi su opozicijos nariais, tarpininkaujant Turkijai. 

Tuo metu Izraelio gynybos ministras pareiškė, kad Sirijos prezidentas Basharas al Assadas yra „skerdikas“, kuris turi būti išmestas iš šalies kartu su Irano sąjungininkais. Ministras sako, kad B. al Assadas žudė ir naikino žmones, ir su tuo negalima susitaikyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi