Pasaulyje

2016.12.15 19:18

Pirmą kartą nuo liepos vėl posėdžiaus NATO ir Rusijos Taryba

ELTA 2016.12.15 19:18

Pirmą kartą nuo liepos vidurio NATO ir Rusija kitos savaitės pradžioje vėl tiesiogiai kalbėsis: Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį Briuselyje paskelbė, kad pirmadienį NATO būstinėje ambasadorių lygiu posėdžiaus NATO ir Rusijos Taryba. Susitikime bus kalbama Europos saugumo temomis ir ypač Ukrainos klausimu, informuoja agentūra AFP.

Pastarąjį kartą NATO ir Rusijos Tarybos posėdis vyko liepos 13-ąją – iš karto po to, kai Varšuvoje vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo nuspręsta smarkiai padidinti karinius pajėgumus Rytų Europoje. NATO taip reagavo į savo rytinių narių būgštavimus – šios jaučia grėsmę po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos 2014 metais.

Susitikimas pirmadienį bus trečiasis šiais metais. Dėl Ukrainos krizės pokalbiai NATO ir Rusijos Taryboje beveik dvejus metus nevyko. Jie buvo atnaujinti tik balandį.

NATO ir Rusijos Taryba buvo įsteigta praėjus daugiau kaip dešimtmečiui po Šaltojo karo pabaigos - 2002 metų gegužės 28 dieną. Tikslas buvo derinti bendrus ketinimus ir keistis informacija, kad būtų sumažinta karinių incidentų rizika.