Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.15 18:40

Lenkija: JAV spartina brigados dislokavimą šalyje

BNS 2016.12.15 18:40

Lenkija paskelbė, kad džiaugiasi Jungtinių Valstijų sprendimu brigadą atsiųsti greičiau, bet JAV pajėgų atstovai sako, kad dislokavimas vyksta pagal įprastą grafiką.

Šarvuotoji brigada jau išvyko iš bazės Kolorade ir, pasak Amerikos sausumos pajėgų Europoje vado, baigia krauti įrangą į laivus, ir jie sausio 6 dieną pasieks Vokietijos uostą Brėmerhafeną.

Vos iškrovus tankus ir amuniciją, jie bus pasiųsti į Lenkiją, Baltijos šalis ir Rumuniją, ir bus matuojama, per kiek laiko pajėgos galės iš uosto pasiekti paskirties vietą. Paskui brigada vėl susirinks nuolatinės dislokacijos bazėje vakarų Lenkijoje, kur bus keičiama kas devynis mėnesius.

Greta šio vienašališko žingsnio, Jungtinės Valstijos atsiųs ir daugiašaliu NATO sprendimu sutartą batalioną. Jis bus dislokuotas netoli vadinamojo „Suvalkų koridoriaus“ prie Lietuvos sienos.

„Vos prieš penkis mėnesius NATO viršūnių susitikime Varšuvoje Aljansas nusprendė, kad turime pereiti nuo sąjungininkų užtikrinimo prie atgrasymo. Ir štai, atėjus gruodžiui, Amerikos kariai jau pradeda atvykti į Lenkiją, kad pradėtų tą perėjimą prie atgrasymo“, – teigia JAV sausumos pajėgų Europoje vadas gen. ltn. Benas Hodgesas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi