Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Iš baudžiavos – į parlamentą

Pakistane, kuriame iki šiol egzistuoja prievartinis valstiečių darbas žemvaldžiams, savo tautiečius nuo baudžiavos išgelbėti sugalvojo į parlamentą pretenduojanti buvusi baudžiauninkė.

Pakistane, kuriame iki šiol egzistuoja prievartinis valstiečių darbas žemvaldžiams, savo tautiečius nuo baudžiavos išgelbėti sugalvojo į parlamentą pretenduojanti buvusi baudžiauninkė.

Kiekvienam norinčiam tapti politikos naujoku, praleisiančiu kadenciją Pakistano parlamente, būtina pateikti turto deklaraciją. Vyros Kolhi deklaruotas turtas – dvi lovos, penki čiužiniai, virtuviniai puodai bei 28 doleriai santaupų banko sąskaitoje. Dar prieš porą dešimtmečių moteriškė buvo baudžiauninkė cukraus ir medvilnės plantacijose. Nors moteris temoka parašyti savo vardą, ponia V. Kolhi išsilaisvinti iš baudžiavos savo lobistine veikla padėjo tūkstančiams kraštiečių. Tad dabar moteris tikisi tęsti savo veiklą Pakistano parlamente, kuriame daugiausiai tie, kam plantacijos priklauso, o ne kas jose dirba.

Už jokiai partijai nepriklausančią kandidatę žada balsuoti nemažai jos likimo brolių ir seserų.

„Jie mus mušdavo. Per tris metus nė karto negavome normalaus maisto. Dirbdavome kiaurą dieną. Kartais vieną darbininką prižiūrėdavo keturi sargybiniai. O nakčia užrakindavo 5 kvadratinių metrų kambarėlyje“, – teigė Lakhi Bheelas praeitą mėnesį pabėgęs iš baudžiavos

Nors organizacija, kurioje dirba į parlamentą pretenduojanti V. Kolhi iš baudžiavos per pastaruosius dvylika metų yra išgelbėjusi apie 26 tūkst. žmonių, naujai iškeptai politikei bus nelengva surinkti reikalingus 130 000 balsų ir taip nugalėti dažniausiai regione laiminčią Pakistano Liaudies partiją. Ši skelbiasi ginanti darbo liaudį, bet manoma, kad iš viso Pakistane iki šiol lažą dar velka apie 8 mln. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi