Pasaulyje

2016.12.15 12:40

Baltijos šalių gynybos ministrai abejoja, ar NATO ir Rusijos santykiai kitąmet pagerės

BNS2016.12.15 12:40

Taline susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai nemano, kad 2017 metais pagerės NATO ir Rusijos santykiai.

Kaip jie sakė ketvirtadienį per Estijos televiziją, „santykių pagerėjimo tarp Rusijos ir NATO tikėtis neverta, o darbai bus tęsiami pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Vienos dokumentą“.

Anot Latvijos gynybos ministro Raimondo Bergmanio, kurio šalies atstovai praėjusią savaitę surengė derybas su Rusijos kariškiais, „iš Rusijos pusės įvyko tik ekspertų derybos, nes mums kelia nerimą tai, kas vyksta už mūsų šalies sienos. Išsakėme savo nerimą dėl to, kas vyksta Rusijos Federacijoje, ir jokiu būdu negalima šito vertinti kaip sugrįžimo į laikus prieš Krymo aneksiją ir okupaciją“.

Baltijos šalių gynybos ministrai išsakė nuomonę, kad ateinantys metai regionui bus labai svarbūs, nes jame bus dislokuotos papildomos NATO pajėgos. Numatoma, kad į šį regioną NATO daliniai atvyks 2017 metų pavasarį.

Kaip per susitikimą pareiškė Latvijos ir Lietuvos ministrai, iki 2018 metų jų šalys planuoja išlaidas gynybai padidinti iki minimalių NATO rekomenduojamų 2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

„Estijos išlaidos gynybai kitais metais sudarys 2,2 proc. Be to, turime vyriausybės jau patvirtintą planą papildomai investuoti į gynybą“, – sakė šalies gynybos ministras Margusas Tsahkna.