Pasaulyje

2016.12.14 19:02

„Forbes“: V. Putinas – galingiausias pasaulio lyderis

BNS 2016.12.14 19:02

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtus metus iš eilės užėmė pirmąją vietą žurnalo „Forbes“ kasmet skelbiamame galingiausių pasaulio lyderių sąraše, o išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas liko antras, trečiadienį paskelbė žurnalas „Forbes“.

„Rusijos prezidentas sustiprino savo šalies įtaką beveik visuose pasaulio kampuose“, – rašo JAV verslo žurnalas.

„Putinas ir toliau gauna, ko nori – nuo savo tėvynės, iki Sirijos ir JAV prezidento rinkimų“, – skelbia jis.

64 metų Rusijos lyderis yra „nevaržomas visuotinai priimtų pasaulinių normų, todėl pastaraisiais metais jo (įtakos) ribos išsiplėtė“, – nurodė žurnalas.

Antras galingiausias pasaulio lyderis D. Trumpas, kuris JAV prezidento postą užims po kiek daugiau nei mėnesio, „iš pažiūros, yra atsparus skandalams, jį palaiko abeji Kongreso rūmai, be to jo asmeninis turtas vertinamas milijardais“.

Praėjusį mėnesį netikėtai JAV prezidento rinkimus laimėjęs D.Trumpas užėmė 72 vietą 2015 metų „Forbes“ galingiausių pasaulio lyderių sąraše.

Trečia vieta šiemet atiteko Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, kuri jau 11 metų stovi prie Europos ekonominės jėgainės vairo ir paskelbė apie savo planus dalyvauti kitų metų rinkimuose.

Paskutines savaites Baltuosiuose rūmuose skaičiuojantis JAV prezidentas Barackas Obama, kuris 2015 metais buvo antras, šiemet nukrito į 48 vietą.

Ketvirtoje vietoje yra Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, penktoje – popiežius Pranciškus.

Sudarinėdama metinį galingiausiųjų lyderių sąrašą, kuriame šiemet yra 74 pavardės, „Forbes“ redakcija nurodo vertinusi įtakingumą „šimtų kandidatų iš įvairių gyvenimo visuomenės sluoksnių visame pasaulyje“.