Pasaulyje

2016.12.14 16:21

Paskutinės sukilėlių pajėgos palieka Alepą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.14 16:21

Trečiadienio rytą paskutinės Alepo sukilėlių pajėgos turėtų išeiti iš rytinės miesto dalies, kurią kontroliavo daugiau kaip ketverius metus. 

Damasko režimą remianti Rusija tvirtina, kad toks susitarimas tarp sukilėlių ir Basharo Al-Assado kariuomenės yra, bet neaišku, ar jis bus taikomas visoms sukilėlių grupuotėms, sukilėlių šeimų nariams bei tūkstančiams kitų civilių, kurie nepanorės pasilikti Damasko režimo užimtame mieste.

Viena pagrindinių problemų rusų remiamo B. Al-Assado režimui užimant rytinę Alepo dalį – tai civilių suėmimai ir egzekucijos. Apie tokius faktus trečiadienį vakare surengtoje Jungtinių Tautų saugumo taryboje kalbėjo generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. 

Alepo pasipriešinimo dalyviai iškart perspėjo, kad sukilėlių pasitraukimas iš rytinės miesto dalies gresia masiniais susidorojimais, o Assadų klano valdomoje Sirijoje tai būtų toli gražu ne pirmas kartas, kai autoritarinis režimas sunaikindavo dešimtis tūkstančių politinių priešininkų.

Jungtinių Tautų saugumo taryboje Amerikiečiai ir kitos Vakarų šalys reikalavo pasiųsti į Alepą tarptautinius stebėtojus, bet Rusijos atstovas, pareiškė, kad jokių civilių teisių pažeidimų neužfiksuota, o į Amerikos ambasadorės klausimus, ar rusams ne gėda dėl tokio be atodairiško civilių naikinimo atsakė, kad istorija nuspręs kuris kaltas, o kuris ne.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt