Pasaulyje

2016.12.13 22:33

Susitarta dėl evakuacijos iš Alepo

BNS, 15min.lt2016.12.13 22:33

Pasiektas susitarimas dėl skubios civilių gyventojų ir opozicijos kovotojų evakuacijos iš rytinio Alepo Sirijoje, antradienį pranešė vienas sukilėlių pareigūnas. Tačiau jų žinia, panašu, buvo skubota – Rusija netrukus pareiškė, kad susitarimas galioja tik sukilėliams, o ne civiliams. Kiek vėliau Maskva pranešė, kad Rytų Alepą kontroliuoja Sirijos valdžios pajėgos ir čia yra sustabdyti kariniai veiksmai.

Susitarta su Sirijos vyriausybe, kad opozicijos kovotojams būtų leista išvykti iš Alepo, galbūt net artimiausiomis valandomis, antradienį sakė Rusijos ambasadorius Viktoras Čiurkinas.

„Mano turima naujausia informacija, tikrai yra pasiektas toks suderinimas vietoje, kad kovotojai rengiasi trauktis iš miesto“, – sakė jis žurnalistams, JT Saugumo Tarybai susirinkus į posėdį aptarti krizės Alepe.

V. Čiurkinas dar pridūrė, kad toji evakuacija gali prasidėti „artimiausiomis valandomis, galbūt“.

V. Čiurkino teigimu, „civiliai gali likti, jie gali vykti į saugias vietas, jie gali pasinaudoti humanitarine pagalba, esančia vietoje. Niekas nesiruošia kenkti civiliams.“

Kiek vėliau Rusija paskelbė, kad Rytų Alepe sustabdyti visi kariniai veiksmai ir šią teritoriją jau kontroliuoja Sirijos valdžia.

Sukilėliai skelbė, kad susitarimas galios ir civiliams

Anksčiau vienas sukilėlių pareigūnas taip pat sakė, kad pasiektas susitarimas dėl skubios civilių gyventojų ir opozicijos kovotojų evakuacijos iš rytinio Alepo Sirijoje.

„Susitarta dėl Alepo gyventojų, civilių ir kovotojų su jų lengvaisiais ginklais, evakuacijos iš apsiaustų rytinio Alepo rajonų“, – sakė Yasseras al Youssefas iš sukilėlių grupuotės „Nureddine al Zinki“.

Pasak jo, susitarimas, už kurį „laidavo Rusija ir Turkija“ bus pradėtas įgyvendinti „artimiausiomis valandomis“.

Saugumo Taryba į posėdį vidurdienį (19 val. Lietuvos laiku) rinkosi Prancūzijos ir Britanijos prašymu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt