Pasaulyje

2016.12.13 18:11

Dėl savo darbo pasaulio kalėjimuose sėdi 348 žiniasklaidos atstovai

ELTA 2016.12.13 18:11

Organizacijos „Reporteriai be sienų“ duomenimis, dėl savo darbo kalėjimuose šiuo metu visame pasaulyje sėdi mažiausiai 348 žiniasklaidos atstovai. Tai yra 6 proc. daugiau nei prieš metus, antradienį pranešė organizacija, kuria remiasi agentūra dpa.  

„Visame pasaulyje labai sparčiai daugėja represijų prieš žurnalistus“ – sakė „Reporteriai be sienų“ generalinis sekretorius Christophe`as Deloire, komentuodamas pirmąją metinės ataskaitos dalį. Anot jo, dėl „tikros raganų medžioklės“ prie Europos vartų į kalėjimą sėdo dešimtys žurnalistų, o Turkija tapo „didžiausiu žurnalistikos kalėjimu“.

Per vienerius metus prezidento Recepas Tayyipas Erdoganas režimas esą sunaikino žiniasklaidos pliuralizmą, o Europos Sąjunga lieka kurčia. Vien tik Turkijos kalėjimuose šiuo metu sėdi per 100 žurnalistų.

Pateiktais duomenimis, daugiausiai žiniasklaidos atstovų už grotų dienas leidžia Turkijoje, Kinijoje, Sirijoje, Egipte ir Irane. 

Pasaulyje šiuo metu pagrobti 52 žiniasklaidos atstovai, visi – Sirijoje, Jemene arba Irake. 21 jų yra „Islamo valstybės“ rankose.