Pasaulyje

2016.12.13 16:52

ES Sacharovo žmogaus teisių premiją atsiėmė dvi jezidų moterys

BNS2016.12.13 16:52

Europos Sąjungos (ES) Sacharovo žmogaus teisių premiją antradienį atsiėmė dvi jezidų moterys, kurios pabėgo iš „Islamo valstybės“ (IS) sekso vergijos ir kurios žadėjo toliau būti panašų likimą kenčiančių žmonių balsu.

Lamia Haji Bashar sakė, kad ši prestižinė ES žmogaus teisių premija tenka „kiekvienai moteriai ir mergaitei, kurias seksualiai pavergė“ IS.

Nadia Murad ir Lamia Haji Bashar, kurių skaudaus liudijimo europarlamentarai klausėsi tylėdami, kalbėjo apie savo asmeninį likimą ir pabėgimą, bet akcentavo raginimą tarptautinei bendrijai ginti jų žmones – jezidų bendruomenę, kurią sudaro 500 tūkst. žmonių ir kuri gyvena daugiausia Šiaurės Irake.

Šios aktyvistės, kurios daugybę mėnesių išbuvo IS nelaisvėje ir patyrė sekso vergijos košmarus, atgavusios laisvę pradėjo organizuoti kampanijas jezidams apsaugoti nuo genocido grėsmės.

IS kovotojai Irake ir Sirijoje tebelaiko šimtus jezidų moterų ir mergaičių. Senovinę jezidų religiją IS ir kiti islamo griežtosios linijos šalininkai laiko erezija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt