Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.13 13:06

A. Navalnas paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose

DELFI.lt 2016.12.13 13:06

Politikas Aleksejus Navalnas oficialiai paskelbė apie ketinimą 2018 metais dalyvauti Rusijos prezidento rinkimuose.

Tokią informaciją jis išplatino savo svetainėje internete, skelbia tvtrain.ru.

„Rusija turi būti turtinga, laisva ir stipri valstybė. Tam turime visas sąlygas: talentingus ir darbščius žmones, gamtos išteklių. Į rinkimus eisiu parengęs programą, kaip Rusiją paversti teisinga ir šiuolaikiška šalimi“, – teigiama A. Navalno pareiškime, informuoja „Meduza“.

A. Navalnas teisę dalyvauti rinkimuose gavo Rusijos aukščiausiajam teismui panaikinus jam skirtą nuosprendį „KirovLes“ byloje.

Rusiją naują prezidentą rinks 2018 metų kovą.

Kremliaus kritikas išreiškė viltį, kad visos jam iškeltos baudžiamosios bylos bus atmestos Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) kaip politiniai procesai, todėl jis turės „visas juridines ir moralines teises balotiruotis į Rusijos prezidentus“.

2013 metais A. Navalnas dalyvavo Maskvos mero rinkimuose ir surinko beveik 27 proc. balsų. tada pergalę šventęs Sergejus Sobjaninas surinko kone 51 proc. balsų.

DELFI taip pat skelbė, kad naujausiais duomenimis praktiškai trečdalis Rusijos gyventojų (29 proc.), dalyvavusių „Levada Center“ viešosios nuomonės tyrime, prisipažino, kad jų požiūris į šalies prezidentą Vladimirą Putiną pasikeitė į blogąją pusę. Apklausos rezultatai ir komentarai skelbiami „Vedomosti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi