Pasaulyje

2016.12.13 12:40

BBC: D. Trumpas verslą perdavė sūnums

BNS, ELTA 2016.12.13 12:40

Išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė iki sausio atidėti savo pirmąją, kaip JAV prezidento, spaudos konferenciją, kurios metu jis ketina pasidalyti planais dėl pasitraukimo iš verslo, skelbia televizijos kanalas CNN. Kaip skelbia BBC, jo verslo imperiją ims valdyti jo sūnūs Donaldas ir Ericas, bet „jokių naujų verslo sandorių“ jo prezidentavimo laikotarpiu nebus sudaroma

D. Trumpas pažadėjo perleisti verslo valdymą iki inauguracijos dienos.

„Nors įstatymas neįpareigoja manęs to daryti, aš paliksiu savo verslą iki sausio 20 dienos, kad visą dėmesį galėčiau skirti prezidentavimui“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė D. Trumpas, pridurdamas, kad verslą valdys jo vaikai ir paskirti atsakingi asmenys.

Kaip teigia vienas šaltinis iš D. Trumpo pereinamosios komandos, buvo nuspręsta atidėti spaudos konferenciją daugiausia dėl to, kad norima visą dėmesį sutelkti į prezidento komandos formavimą, taip pat dėl sunkumų, su kuriais susiduria išrinktojo prezidento teisininkai, mėginantys išspręsti šią situaciją.

Gruodžio 7 d. dienraštis „The Washington Post“, remdamasis D. Trumpo atstovu Jasonu Milleriu, paskelbė, kad išrinktasis prezidentas pardavė visas savo turėtas akcijas dar birželį. Tačiau jis nekonkretizavo, kodėl D. Trumpas pardavė savo akcijas, kam ir už kiek. Taip pat neaišku, ar nuo tada būsimasis JAV prezidentas ką nors pirko.

D. Trumpas jaunesnysis. Reuters/Scanpix nuotr.

D. Trumpui aktyvų portfeliui priklausė akcijos ir obligacijos tokių kompanijų, kaip „Apple“, AT&T, „ExxonMobil“ ir „Goldman Sachs“.

D. Trumpas savo turtą vertina per 10 mlrd. dolerių, nors toks vertinimas skiriasi nuo ekspertų paskaičiavimų. Organizacijų, tyrusių jo finansus, išvados skirtingos. Žurnalas „Forbes“ įvertino jo turtą 4,5 mlrd. dolerių, bendrovė „Wealth-X“ – 4,4 mlrd., o „Bloomberg“ paskaičiavimais, D. Trumpo turtas siekia vos 2,9 mlrd. dolerių. D. Trumpas neigia visus šiuos įvertinimus, pareikšdamas, kad jis valdo daug didesnę sumą.

D. Trumpas ėmė vadovauti savo tėvo verslo imperijai 1979 metais. 1999 metais jis pastatė savo garsiausią statinį – 68 aukštų dangoraižį „Trump Tower“ Penktojoje aveniu Niujorke. Vėliau buvo kiti projektai, garsinantys D. Trumpo vardą, – „Trump World Tower“, „Trump International Hotel“, kiti.

Verslininkas taip pat plėtė viešbučių ir lošimo namų tinklus, bet ši verslo sritis baigėsi keturiais bankrotais, – beje, smūgis teko atskiroms įmonėms, bet ne visai D. Traupo verslo imperijai.

Be to, D. Trumpas aktyviai dalyvavo pramogų versle. Nuo 1996 iki 2015 metų jam priklausė „Miss Universe“, „Miss USA“ ir „Miss Teen USA“ grožio konkursų teisės. 2003 m. jis pradėjo vesti TV realybės šou „The Apprentice“ NBC kanale. Šios laidos metu dalyviai konkuravo dėl vadybininko vietos D. Trumpo kompanijoje. Šią laidą D. Trumpas vedė 14 metų.

E.. Trumpas. Reuters/Scanpix nuotr.

Lapkričio 30 d. D. Trumpas paskelbė, kad visiškai traukiasi iš verslo pasaulio, kol eis prezidento pareigas. Esą tai jis daro siekdamas išvengti interesų konflikto.

„Šiuo metu ruošiami dokumentai, kuriuos pasirašęs visiškai pasitrauksiu iš verslo. Prezidentavimas – gerokai svarbesnė užduotis“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis.

Tuomet D. Trumpas teigė, kad spaudos konferencija, kurioje jis viską paaiškins, įvyks gruodžio 15 d.

Pagal įstatymą, D. Trumpas turi teisę neatskleisti informacijos apie savo finansus iki 2018 metų gegužės, pažymi „The Washington Post“. Leidinio teigimu, iš parduotų aktyvų gautomis lėšomis galėjo būti finansuojama D. Trumpo rinkimų kampanija.

Pats D. Trumpas savo turtą vertina daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių. Tačiau ekspertai šiuo klausimu nesutaria. Pavyzdžiui, žurnalas „Forbes“ jos turtas vertina tik 4,5 mlrd. JAV dolerių, o bendrovė „Wealth-X“ – 4,4 mlrd. JAV dolerių.

D. Trumpas tokius vertinius atmeta ir teigia, kad jis „kainuoja gerokai daugiau“.