Pasaulyje

2016.12.12 17:15

D. Trumpas teritorinio saugumo vadovu skirs buvusį karininką

BNS2016.12.12 17:15

Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė, kad vadovauti Teritorinio saugumo departamentui paskirs dimisijos generolą Johną Kelly – jau trečią buvusį kariškį, skiriamą į aukštą postą jo administracijoje.

„Dėl karinės tarnybos dešimtmečių ir didelio įsipareigojimo kovai su terorizmo grėsme mūsų šalies teritorijoje generolas Johnas Kelly yra idealus pasirinkimas... kaip mūsų Teritorinio saugumo departamento sekretorius“, – sakoma D. Trumpo pareiškime.

„Jis yra tinkamas žmogus vadovauti neatidėliotinai misijai (dėl) neteisėtos imigracijos sustabdymo ir mūsų sienų apsaugos, TSA (Transporto saugumo administracijos) modernizavimo ir koordinavimo tarp mūsų žvalgybos bei teisėsaugos agentūrų gerinimo“, – nurodė D. Trumpas.

J. Kelly vadovavo JAV Pietų štabui, atsakingam už JAV kartines operacijas centrinėje, Pietų Amerikoje ir Karibuose, įskaitant pastangas sustabdyti narkotikų kontrabandą per pietinę JAV sieną ir prekybą žmonėmis.

„Esu dėkingas, kad esu skiriamas dirbti išrinktojo prezidento Trumpo (ministrų) kabinete kaip teritorinio saugumo sekretorius“, – sako J. Kelly D. Trumpo paskelbtame pareiškime.

„Amerikos žmonės šiuose rinkimuose balsavo už terorizmo sustabdymą, suverenumo prie mūsų sienų susigrąžinimą ir politinio korektiškumo, kuris pernelyg ilgai diktavo mūsų prieigą prie nacionalinio saugumo, sustabdymą. Šių klausimų imsiuosi ryžtingai ir itin gerbdamas mūsų įstatymus bei konstituciją. Esu pagerbtas dėl galimybės grįžti tarnauti mūsų šaliai ir mūsų žmonėms“, – nurodė J. Kelly.

J. Kelly 45 metus tarnavo JAV Jūrų pėstininkų korpuse, vadovavo kovinėms operacijoms Irake, buvo už kariuomenės ryšius su Kongresu atsakingas pareigūnas, o karjerą baigė kaip JAV ginkluotųjų pajėgų Pietų štabo vadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt