Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.12 09:29

D. Trumpas užsiminė apie galimą „vieningos Kinijos“ politikos pabaigą

LRT.lt 2016.12.12 09:29

Išrinktasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pradėjo abejoti, ar JAV turėtų tęsti „vieningos Kinijos“ politiką, kuria palaiko požiūrį, kad Taivanas yra Kinijos dalis.

Nuo 1979 m. JAV gerbė Kinijos poziciją dėl Taivano, kurį ji laiko savo provincija, rašo BBC.

Tačiau D. Trumpas pareiškė, kad, jei Kinija nesuteiks JAV nuolaidų prekybos ir kitose srityse, jis nemato priežasties, kodėl JAV turėtų tęsti „vieningos Kinijos“ politiką.

Įtampą tarp Kinijos ir JAV padidino Taivano prezidentės Tsai Ing-wen skambutis D. Trumpui – šių valstybių vadovai iki šiol kelis dešimtmečius nebuvo kalbėjęsi tiesiogiai. Po pokalbio telefonu D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje kritikavo Kiniją dėl jos valiutos kurso politikos ir veiksmų Pietų Kinijos jūroje.

„Nežinau, kodėl mes turime būti ribojami „vieningos Kinijos“ politikos. Nebent mes susitartume su Kinija dėl įvairių dalykų, įskaitant prekybą“, – „Fox News“ televizijai sakė D. Trumpas. Jis taip pat pridūrė, kad Kinija nebendradarbiavo su JAV dėl Šiaurės Korėjos, dėl įtampos Pietų Kinijos jūroje ir priimdama sprendimus dėl valiutos kurso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi