Pasaulyje

2016.12.11 19:20

Britų ministras: B. Assadas atkovos Alepą, bet tai nebus pergalė

BNS 2016.12.11 19:20

Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Michaelas Fallonas (Maiklas Falonas) sekmadienį pareiškė, kad Sirijos vyriausybės pajėgos regis atkovos Alepo miestą iš sukilėlių.

„Dabar atrodo, deja, kad Alepas kris“, – sakė M. Fallonas BBC televizijai, kai Sirijos armija vis labiau spaudžia ir iš oro bombarduoja vis labiau mažėjantį sukilėlių anklavą apsuptojo miesto rytuose.

Tačiau ministras nesutinka, kad Rusijos remiamas prezidento Basharo al-Assado režimas artėja prie visiškos pergalės užsitęsusiame Sirijos pilietiniame kare.

„Kaip galite laimėti, jeigu bombarduojate ligonines, jeigu blokuojate humanitarinės pagalbos vilkstines?“ – retoriškai klausė M. Fallonas.

„Be to šis režimas kontroliuoja tik 40 proc. šalies teritorijos, jam priešinasi dauguma jo žmonių; tai niekieno pergalė“, – nurodė jis.

M. Fallonas pažymėjo ir toliau raginsiąs Rusiją „panaudoti savo įtaką, kad pilietinis karas būtų nutrauktas, padėtų mums atstatyti Siriją su tikrai plačia vyriausybe, kuri galėtų kreiptis į visus Sirijos žmones“.

„Tada galėtume imtis užduoties – susitvarkyti su „Daesh“ (arba „Islamo valstybe“)“, – sakė jis.

Apie Rusiją jis pasakė, kad „esama dalykų, apie kuriuos turime kalbėtis su Rusija, žinoma, kad būtų mažinama įtampa“.

„Tačiau negalima Rusijos laikyti lygia – Rusija mums ir Vakarams yra strateginė varžovė, ir turime tai suprasti“, – pabrėžė M. Fallonas.