Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.12 09:31

Į valdžią Rumunijoje grįžta kairieji

ELTA 2016.12.12 09:31

Kairiosios jėgos grįžta į Rumunijos politikos viršūnę. Tai rodo sekmadienį šalies parlamento rinkimuose balsavusių rinkėjų apklausų rezultatai.

Rumunijos vertinimo ir strategijos instituto (IRES) tyrimo duomenimis, kairiųjų centristų Socialdemokratų partija (SDP) iškovojo 45,8 proc. balsų, o dešiniųjų centristų Nacionalinė liberalų partija (NLP) – 20,8 proc. Miestų ir regionų sociologijos centro (CURS) ir sociologijos tarnybos „Avangarde“ apklausa rodo, kad už SDP balsavo 45,5 proc. rinkėjų, o už NLP – 21,7 proc.

IRES duomenimis, trečiąją vietą užėmė Sąjunga už Rumunijos gelbėjimą su 9,2 proc. balsų, po jos eina Rumunijos vengrų demokratų sąjunga (RVDS), surinkusi 6,7 proc., apie 6,3 proc. gavo Liberalų ir demokratų aljansas (LDA), Liaudies judėjimo partiją parėmė 4,7 proc. rinkėjų, Vieningosios Rumunijos partiją – 2,5 proc.

Apžvalgininkai prognozuoja, kad dauguma parlamente priklausys socialdemokratams, kurie, kaip manoma, sudarys koaliciją su LDA ir turės 53-54 proc. balsų, reikalingų vyriausybei formuoti ir premjero kandidatūrai iškelti.

Maždaug 19 milijonų gyventojų turinti šalis yra viena skurdžiausių Europos Sąjungos narių ir laikoma viena labiausiai korumpuotų valstybių Sąjungoje.

Rumunijos dvejų rūmų parlamentą iš viso sudaro 504 deputatai.

Buvęs premjeras Victoras Ponta postą paliko po masinių protestų, kilusių po praėjusių metų rudenį įvykusio didžiulio gaisro Bukarešto naktiniame klube, kur žuvo 64 žmonės.

Šiuo metu šalį valdo technokratų vyriausybė, vadovaujama premjero Daciano Cioloso, buvusio žemės ūkio eurokomisaro.

Priėmus Rinkimų įstatymo pataisas, buvo padidintas Rumunijos rinkimų apylinkių skaičius užsienyje, be to, rumunai pirmą kartą gali balsuoti paštu.

Ankstesni rinkimai į Senatą ir Deputatų rūmus Rumunijoje vyko prieš ketverius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi