Pasaulyje

2016.12.12 09:28

Kurdų karinė grupuotė prisiėmė atsakomybę už išpuolį Stambule

Už šeštadienį vakare 38 gyvybes nusinešusį išpuolį Stambule atsakomybę prisiėmė kurdų karinė grupuotė, susijusi su uždraustąja Kurdistano darbininkų partija. Ji tikina, kad tai atsakomieji veiksmai dėl Turkijos kariuomenės operacijų pietryčių Turkijoje ir kalinamo vieno iš Kurdistano darbininkų partijos lyderių. Pasak grupuotės, ji šiemet yra surengusi ir daugiau atakų Turkijoje.

Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per Stambule įvykusį teroro išpuolį būtų nukentėję lietuviai. Ministerija sako, kad tai yra išpuolis prieš visą tarptautinę bendriją, nes terorizmas neturi sienų.

Užuojautą dėl teroro išpuolio Stambule pareiškė ir Lietuvos prezidentė. Pasak Dalios Grybauskaitės, toks brutalus smurtas, nukreiptas prieš policijos pareigūnus ir nekaltus Turkijos žmones, negali būti niekaip pateisinamas. Turkijoje dėl išpuolių sekmadienį skelbiamas gedulas.

Du sprogimai vėlų šeštadienio vakarą nugriaudėjo prie Stambulo „Besiktas“ sporto arenos. Atakų metu žuvo mažiausiai 38 žmonės, dauguma – policijos pareigūnai, dar mažiausiai 166 žmonės sužeisti.

Anot terorizmo ekspertų Turkijoje, šis išpuolis buvo nukreiptas prieš Turkijos pareigūnus, mat sprogimai įvykdyti praėjus dviem valandoms po futbolo rungtynių „Besiktas Vodafone“ arenoje.

Turkija paskelbė gedulo dieną, taip pat 12 val. Turkijos laiku prasidėjo žuvusiųjų laidotuvės, kuriose dalyvauja Turkijos prezidentas, ministras pirmininkas ir ministrai.

Šiuo metu yra sulaikyta 10 įtariamųjų, susijusių su sprogdinimais, vyksta tyrimas. Turkijos vyriausybe uždraudė transliacijos šia tema, todėl Turkijos vyriausybės patvirtintos žinios šiuo klausimu tik vėliau pasieks žiniasklaidą.

Turkijos prezidentas, ministrai bei opozicijos lyderiai pasmerkė terorizmo išpuolį ir jo organizatorius.