Pasaulyje

2016.12.11 10:10

Stambulo futbolo stadiono prieigose nugriaudėjo du sprogimai – 15 žuvusiųjų

15min.lt, LRT.lt 2016.12.11 10:10

Šeštadienį mažiausiai 15 žmonių žuvo ir dar beveik 70 buvo sužeista per išpuolį prie Stambulo futbolo „Bešiktaš“ sporto arenos, skelbia CNN. Šio transliuotojo duomenimis, nugriaudėjo du sprogimai – antrasis esą nebuvęs toks stiprus kaip pirmasis.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas patvirtino, kad išpuolis palietė ne tik policijos pareigūnus, kaip skelbta anksčiau, bet ir civilius. Anot jo, siekta, kad būtų kuo daugiau aukų, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Kaip skelbia portalas „Daily News“, Turkijos vidaus reikalų ministerija patvirtino, jog išpuolis įvykdytas Stambulo futbolo stadiono prieigose. Turkijos transporto ministras Ahmetas Arslanas ataką įvardijo kaip „teroristinį išpuolį“. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti incidento nuotraukos.

Kaip įtariama, šalia stadiono automobilyje detonuotas sprogmuo. Išpuolis įvykdytas praėjus kelioms valandos po futbolo mačo tarp dviejų Turkijos komandų – „Bursaspor“ ir „Beshiktash“. Futbolo aistruoliai jau buvo spėję išsiskirstyti. Liudininkai naujienų agentūrai „Reuters“ pasakojo, kad aplink areną – gausybė ginkluotų pareigūnų. TV reportažuose užfiksuotas sudegęs automobilis, matyti įsiplieskusi ugnis dvejose vietose netoli stadiono.

Skelbiama, kad išpuolis buvo nukreiptas į riaušėms malšinti skirtą policijos dalinį. Bomba susprogdinta prie autobuso, kuriame ir buvo šis policijos dalinys. Į įvykio vietą atskubėjo policija, greitoji pagalba, virš teritorijos sklando policijos sraigtasparnis.

Teigiama, kad antrasis sprogimas nugriaudėjo prie Taksim aikštės, esančios prie didžiulio prekybos centro. Stadionas yra netoli Taksim aikštės, kuri yra turistų susibūrimo vieta.

Kol kas jokia teroristinė grupuotė neprisiėmė atsakomybės už išpuolį.