Pasaulyje

2016.12.10 20:42

JAV į Siriją siunčia papildomas pajėgas ir ragina Rusiją pasigailėti civilių

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Ashtonas Carteris pranešė apie papildomas į Siriją siunčiamas Amerikos pajėgas, o valstybės sekretorius paragino Rusiją pasigailėti civilių. Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Ashtonas Carteris pranešė apie papildomas į Siriją siunčiamas Amerikos pajėgas, o valstybės sekretorius paragino Rusiją pasigailėti civilių.

Vakarai, atrodo, susitaikė, kad pasipriešinimas Sirijos režimui Alepe netrukus žlugs. Per derybas Paryžiuje, kuriose dalyvavo ir Sirijos opozicija, Amerikos valstybės sekretorius perspėjo, kad pergalė karo nebaigs, nes kovotojai tik persigrupuos. 

Johnas Kerry paragino Rusiją ir Sirijos prezidentą parodyti gailestingumą ir išleisti kovotojus bei civilius. Nors Maskva žadėjo nutraukti ugnį, jos ir režimo lėktuvai toliau bombarduoja kovotojų rajonus. Rusija sako, kad opozicijai beliko 7 procentai turėtų miesto rajonų ir kad vien šeštadienį pasitraukė 20 tūkstančių civilių. Bet šimtai vyrų dingo, o kovotojai baiminasi, kad pasitraukimas reikš žūtį. 

Tuo metu grupuotė „Islamo valstybė“ užpuolė režimo pajėgas kitame flange, istorinėje Palmyroje, kurią Rusija prieš pusmetį padėjo atkovoti. Pentagonas kovai su džihadistais žada permesti dar daugiau karių.

„Šiandien galiu jums pasakyti, kad Jungtinės Valstijos dislokuos dar maždaug du šimtus karių Sirijoje – tarp jų specialiųjų operacijų pajėgų, instruktorių, patarėjų ir išminuotojų. Šie ypač įgudę veikėjai prisijungs prie trijų šimtų Jungtinių Valstijų specialiųjų operatorių, jau esančių Sirijoje, kad ir toliau organizuotų, mokytų, ginkluotų ir kitaip padėtų pajėgioms, motyvuotoms vietos pajėgoms kautis su grupuote „Islamo valstybė“, – kalbėjo JAV valstybės sekretorius A. Carteris.