Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.10 00:06

Rusai galės paragauti produktų, kuriuos valgo V. Putinas

lrytas.lt 2016.12.10 00:06

Rusijos valdžia šalies gyventojams suteiks progą paragauti maisto, kuris anksčiau patekdavo tiktai ant jos atstovų stalo. Idėjos autoriai tvirtina, kad išskirtinių produktų kainos nebus didesnės nei parduotuvėje.

Nusipirkti produktų, kurie šiuo metu tiekiami tik svarbiausiems Rusijos politikams, bus galima jau kitąmet. Prezidentūros atstovė spaudai Jelena Krylova sakė, kad tada bus atidaryta interneto parduotuvė, kurioje bus galima įsigyti prekės ženklo „Kremliaus kokybė“ produkcijos.

Ji atskleidė ir kokių produktų bus galima rasti parduotuvėje: „Bus parduodamas pienas, pasukos, jogurtas ir galbūt sūris.“

Šie gaminiai bus išskirtiniai. Anksčiau jie patekdavo tik ant Rusijos prezidento Vladimiro Putino, jo administracijos, ministrų ir kitų aukščiausių pareigūnų stalo.

„Dabar jie bus prieinami visiems, ne tik politikos elitui“, – tvirtino J. Krylova.

Rusijoje vis dar yra įprasta, kad aukšti pareigūnai, svarbiausi politikai gauna išskirtinius maisto produktus. Ši keista tradicija gyva dar nuo Sovietų Sąjungos laikų. Tuomet Komunistų partijos lyderių poreikiams buvo steigiami specialūs ūkiai, kurie gamindavo tik aukščiausios kokybės produktus. Tuo metu ant paprastų šalies gyventojų stalo patekdavo kur kas prastesnės kokybės maistas.

J. Krylova tikino, jog „Kremliaus kokybės“ maisto produktai bus įperkami visiems gyventojams. Esą jų kainos nebus aukštesnės nei paprastose šalies maisto prekių parduotuvėse.

„Valdžia nori užtikrinti, kad maisto produktus įpirkti galės žmonės iš visų socialinių sluoksnių“, – tikino J. Krylova.

Tiesa, šiek tiek privilegijų svarbiausi Rusijos politikai ir pareigūnai vis dėlto išsaugos. Jie interneto maisto prekių parduotuvėje galės užsisakyti produktus, kurie bus pristatyti į darbo kabinetą. O kiti rusai užsakymus turės atsiimti namuose.

Kremliaus valdininkai atidaryti savo interneto parduotuvę svarstė dar 2012 metais. Bet dabar darbo ėmėsi iš esmės. Neseniai į prekybos centrus buvo pristatyti kai kurie „Kremliaus kokybės“ produktai, taip siekiant ištirti rinką.

Rusų reakcija į tokį Kremliaus sumanymą buvo nevienareikšmė. Vieni tikino norintys užsisakyti ne tik „Kremliaus kokybės“ pieno produktų, bet ir prašmatnią vakarienę. Kiti piktinosi sužinoję, kad ir šiais laikais Rusijos valdžia lepinasi geresniais maisto produktais.

Kai kurie teiravosi, ar interneto parduotuvėje bus įmanoma įsigyti alkoholio. Bet, J. Krylovos manymu, Rusijoje ir taip parduodama pakankamai alkoholio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi