Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.09 11:03

JAV priimti sprendimai, padėsiantys Ukrainai ir Sirijai

BNS 2016.12.09 11:03

JAV priimti sprendimai dėl Gynybos departamento finansavimo ateinančiais fiskaliniais metais. Tarp asignavimų yra keli milijardai dolerių veiksmams „Rusijai sulaikyti“ ir keli šimtai milijonų karinei pagalbai Ukrainai. Be to, kiek lengviau turėtų būti ir Sirijos opozicinėms pajėgoms, mat JAV prezidentas Barackas Obama atšaukė draudimą į šią šalį tiekti ginklus, kuo negalės pasinaudoti režimo pajėgos.

Pentagonui skirta lėšų veiksmams „Rusijai sulaikyti“

JAV Kongreso aukštieji rūmai – Senatas – ketvirtadienį priėmė teisės aktą dėl Gynybos departamento finansavimo ateinančiais fiskaliniais metais, įskaitant kelis milijardus dolerių asignacijų veiksmams „Rusijai sulaikyti“ ir karinei pagalbai Ukrainai.

Senatoriaus Johno McCaino inicijuotas teisės aktas dėl nacionalinės gynybos finansavimo perduotas pasirašyti B. Obamai.

Kaip praneša amerikiečių žiniasklaida, 2017 metais Pentagono bendras finansavimas bus 611 mlrd. Dolerių (575,515 mlrd. eurų). Senatas šį teisės aktą priėmė 92 balsais prieš septynis.

Vasarį prezidentas B. Obama pateikė Kongresui svarstyti galutinį 2017 fiskalinių metų biudžeto projektą. Praėjusią savaitę jam pritarė JAV Kongreso žemieji rūmai.

Anksčiau pranešta, kad suplanuotos bendros federalinės vyriausybės išlaidos – 4,1 trln. dolerių (3,86 trln. eurų), o asignacijos gynybai bus viena pagrindinių sričių. Be to, numatyta, kad 3,4 mlrd. dolerių (3,2 mlrd. eurų) asignacijų bus skirta veiksmams „Rusijai sulaikyti“.

Iš viso 2017 metais JAV suplanavo skirti 350 mln. Dolerių (329,6 mln. eurų) Ukrainai padėti, nurodė radijo stotis „Amerikos balsas“.

Gynybos sekretorius Ashtonas Carteris vasarį sakė, kad Jungtinės Valstijos „stiprina savo pozicijas Europoje, kad palaikytų NATO sąjungininkus Rusijos agresijos akivaizdoje“.

„Šios lėšos bus skirtos daugeliui sričių. Europoje bus rotuojamos didesnės Amerikos pajėgos, bus daugiau mokymų su mūsų sąjungininkais, sandėliuojama daugiau karinės technikos ir gerinama infrastruktūra“, – tąsyk aiškino jis.

Atšauktas draudimas tiekti į Siriją ginkluotę ir karinę įrangą

JAV prezidentas Barackas Obama atšaukė draudimą tiekti į Siriją ginkluotę, karinę įrangą ir techniką, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

Šis žingsnis faktiškai atšaukia ginkluotės embargą Sirijai, kurios režimą Vašingtonas laiko „terorizmo rėmėju“.

Visgi prezidento įsake Pentagonui ir Valstybės departamentui aiškinama, kad draudimas tiekti ginkluotę Sirijos režimui lieka galioti, o karinio pobūdžio įranga ir paslaugos bus prieinama tik „užsienio pajėgoms, nereguliariosioms pajėgoms, grupėms arba asmenims, dalyvaujantiems arba prisidedantiems prie šiuo metu vykdomų JAV karinių kovos su terorizmo operacijų, kurios yra būtinos Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo interesams, arba jas palaiko“.

Apie kiekvieną planuojamą ginklų, įrangos arba technikos perdavimą, taip pat paslaugų suteikimas turės būti perspėjama prieš 15 dienų, kad būtų galima nuspręsti, ar toks žingsnis atitinka minėtos antiteroristinės misijos tikslus.

Pasak kai kurių analitikų, šis B. Obamos sprendimas susijęs JAV administracijos pastangomis oficialiai padidinti paramą Sirijos opozicijos kovotojams, stumiamiems iš vyriausybės pajėgų atakuojamų Alepo miesto rytinių rajonų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi