Pasaulyje

2016.12.08 14:32

Buvęs Prancūzijos ministras už mokesčių slėpimą siunčiamas už grotų

BNS2016.12.08 14:32

Buvusiam Prancūzijos biudžeto ministrui Jerome`ui Cahuzacui, vyriausybėje kovojusiam su mokesčių vengėjais, ketvirtadienį už mokesčių slėpimą ir pinigų plovimą buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvusiai J. Cahuzaco žmonai buvo skirta dvejų metų laisvės atėmimo, nes ji prisidėjo paslepiant užsienyje kelis milijonų eurų, uždirbtų iš šios poros bendro pelningo plaukų persodinimo verslo.

Paryžiaus teismas taip pat nuteisė šveicarų bankininką Francois Reylą vienerių metų lygtine įkalinimo bausme ir skyrė jam 375 tūkst. eurų baudą už pagalbą porai.

Jo bankui „Reyl“ buvo skirta 1,87 mln. eurų bauda.

64 metų plastikos chirurgo išsilavinimą turintis J. Cahuzacas, duodamas parodymus, prisipažino, kad slėpė savo turtą ofšorinėse sąskaitose, norėdamas išlaikyti savo šeimą. Jis nupirko butus savo vaikams Londone ir Paryžiuje bei mokėjo už atostogas Mauricijuje.

Šis skandalas buvo pirmasis iš virtinės nemalonumų, aptemdžiusių Francois Hollande`o prezidentavimą bei privertusių jį įpareigoti ministrus atskleisti, kiek jie turi asmeninio turto. Toks atvejis buvo pirmasis Prancūzijoje, nes šioje šalyje valstybės pareigūnų turtas ilgą laiką buvo laikomas jų asmeniniu reikalu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.