Pasaulyje

2016.12.08 09:55

B. Netanyahu atmetė idėją surengti taikos derybas su palestiniečių lyderiu

BNS 2016.12.08 09:55

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį atmetė galimybę susitikti su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu (Mahmudu Abasu) vėliau šį mėnesį vyksiančioje Prancūzijos vadovaujamoje taikos konferencijoje, pranešė jo biuras.

Izraelio pareigūnai jau seniai priešinasi šiai iniciatyvai, taip pat susijusiai su Paryžiuje gruodžio pabaigoje vyksiančiu tarptautiniu forumu, per kurį bus siekiama vėl išjudinti jau kelerius metus įstrigusias žydų valstybės ir palestiniečių taikos derybas.

Vis dėlto B.Netanyahu trečiadienį kalbėdamasis telefonu su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u sakė norintis susitikti su B.Abbasu „tiesiogiai, bet jokių išankstinių sąlygų“, sakoma premjero biuro pranešime.

„Izraelis nedalyvaus tarptautinėje konferencijoje, kuri neprisidės prie taikos“, – nurodė pareigūnai.

Palestiniečiai tvirtai palaiko Prancūzijos deklaruojamą poziciją ir sako, kad daug metų trukusios derybos su izraeliečiais nepadėjo užbaigti okupacijos.

B.Netanyahu yra pasisakęs prieš „tarptautinius diktatus“ ir ne kartą ragino surengti tiesiogines derybas.

Taikos procesas tebėra visiškai įstrigęs nuo 2014 metų balandžio, kai žlugo viena JAV vadovauta iniciatyva.

Vienas B.Netanyahu atstovas trečiadienį pakartojo, kad Izraelis atmeta prancūzų iniciatyvą.

„Taika bus pasiekta tiesioginėmis derybomis su mūsų kaimynais palestiniečiais, o ne tarptautinėse konferencijose“, – atstovas Davidas Keyesas sakė prieš B.Netanyahu pokalbį su B.Hollande'u.

„Mūsų pozicija nepasikeitė. Izraelis nedalyvaus konferencijoje Prancūzijoje, nes ji (tik) nustums taiką dar toliau“, – pridūrė jis.