Pasaulyje

2016.12.08 09:36

Antskrydis Irake nusinešė civilių gyvybes

ELTA2016.12.08 09:36

Irako Al Kaimo miestelyje, įsikūrusiame netoli Sirijos sienos, įvykdytas antskrydis nusinešė civilių gyvybes. Provincijos tarybos atstovo teigimu, antskrydį įvykdė Irako lėktuvas, skelbia „Deutsche Welle“.

Popietę įvykdyto antskrydžio metu „taikytasi į turgaus teritoriją, kurioje buvo daug civilių – daugelis jų pražudyta ir sužeista“, – savo pranešime skelbė parlamento pirmininkas Salimas al Džuburis (Salim al-Juburi). „Laikau parlamentą atsakingu už tokias klaidas“, – pridūrė jis ir pareikalavo skubiai pradėti tyrimą.

Al Kaimo miestelis yra netoli sienos su Sirija, už 320 km į vakarus nuo sostinės Bagdado. Tai paskutinis didelis miestas Anbaro regione, vis dar esantis „Islamo valstybės“ (IS) kontrolėje.

Jei duomenys bus patvirtinti, tai bus vienas iš daugiausiai civilių gyvybių nusinešusių antskrydžių Irake nuo oro kampanijos prieš IS pradžios 2014 metais.

Vietos parlamento narys ir ligoninės šaltiniai naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė, kad žuvo 55 civiliai. Su IS susijusi naujienų agentūra „Amaq“, norėdama parodyti antskrydžio pasekmes, paviešino vaizdo įrašą, ir tvirtino apie 120 žuvusiųjų.

Tačiau genties lyderis Hadifoje pateikia dar kitokius žuvusiųjų skaičius. Anot jo, galėjo žūti nuo 70 iki 80 žmonių. Jis tvirtino, kad antskrydį įvykdė JAV vadovaujama koalicija, jau atlikusi tūkstančius antskrydžių prieš IS.

Pasak „Reuters“, tarp aukų daug moterų ir vaikų, du parlamentarai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt