Pasaulyje

2016.12.07 11:37

D. Trumpas pakartojo, kad jam prezidentaujant JAV ribos karines misijas

ELTA2016.12.07 11:37

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas patvirtino savo pažadą riboti JAV karines misijas. Anot jo, Vašingtonas imsis karinių veiksmų tik tada, jei tai pasitarnaus nacionalinio saugumo interesams, praneša agentūra dpa.

„Šis pražūtingas intervencijų ciklas ir chaosas turi pagaliau liautis“, – pareiškė D. Trumpas antradienio vakarą Fajetvilyje. Pasak jo, JAV turi susikoncentruoti į kovą su teroristais ir nemėginti siekti režimų pasikeitimo kitose šalyse. Kartu D. Trumpas žadėjo skatinti stabilumą pasaulyje, tačiau neatskleidė, kaip tai turi būti daroma.

Didelis mitingas Šiaurės Karolinoje buvo dalis D. Trumpo padėkos turo rinkėjams. Jį lydėjo buvęs generolas Jamesas Mattisas, kuris turėtų tapti gynybos sekretoriumi jo vyriausybėje. 66 metų kariškis padėkojo išrinktajam prezidentui už nominaciją, tačiau kalbėjo labai trumpai. Jis džiaugiasi patikėtu uždaviniu, sakė J. Mattisas.

D. Trumpas ateinančiomis dienomis ir savaitėmis ketina keliauti ir po kitas valstijas, pirmiausiai – vadinamąsias svyruojančias valstijas, kuriose gauti balsai lapkričio 8-ąją leido jam švęsti pergalę prezidento rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.