Pasaulyje

2016.12.07 09:13

Izraelis siekia įteisinti nelegalias nausėdijas

Izraelio parlamente skinasi kelia itin daug prieštaringų nuomonių keliantis įstatymas, pagal kurį vyriausybė galės įteisinti okupuotose Palestinos arabų žemėse pastatytas žydų religinių aktyvistų nausėdijas, net jei jos įkurtos privačiose arabų žemėse.

Izraelio dešiniųjų ir nacionalistų valdžia tikina, kad tai nesukels problemų, nes arabams bus atlyginta, bet pagal tarptautines normas, tokių nausėdijų plėtra yra neteisėta ir pakerta galimybę sukurti Palestinos arabų valstybę. 

Tokią bekompromisę nacionalistinę politiką vykdantis premjeras Benjaminas Netanyahu netgi sulaukė itin nemalonaus akibrokšto, kai vienas kairiųjų pažiūrų menininkas sukūrė ir nieko atsiklausęs pastatė Tel Avive aukso spalvos premjero statulą. 

Iškilusi garsiojoje Rabino aikštėje tiesiai priešais meriją ši autoritarinį premjero valdymo stilių simbolizuojanti statula pažeidė ne tik miesto planavimo normas, bet ir religinius žydų įsitikinimus, pagal kurios stabų, o tuo labiau auksinių, statymas yra tiesioginis pasikėsinimas į Dievo viršenybę.