Pasaulyje

2016.12.06 15:52

P. Porošenka: aukų skaičius per konfliktą Rytų Ukrainoje siekia 10 tūkst.

BNS 2016.12.06 15:52

Per karinį konfliktą rytinėje Ukrainos dalyje žuvo daugiau nei 2,5 tūkst. ukrainiečių karių ir 7,5 tūkst. civilių gyventojų, antradienį pranešė prezidentas Petro Porošenka.

„Bendras aukų skaičius yra įspūdingas. Jis pasiekė 10 tūkstančių. Ukrainoje Rusija atėmė gyvybes ne tik daugiau nei 2,5 tūkst. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir kitų jėgos struktūrų narių – kurie gina šalį ir tai daro labai profesionaliai – bet ir 7,5 tūkst. civilių gyventojų“, – sakė prezidentas per Ukrainos ginkluotųjų pajėgų dienos apdovanojimų ceremoniją.

Anksčiau Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Viktoras Muženka interviu Aukščiausiosios Rados laikraščiui „Holos Ukrainy“ sakė, kad per visą karinės operacijos Donbase laiką žuvo 3 064 Ukrainos jėgos struktūrų darbuotojai.

„Nuo antiteroristinės operacijos pradžios visose jėgos struktūrose žuvo 3 064 žmonės, iš jų 2 636 yra kareiviai, iš kurių 2 148 žuvo kovose“, – nurodė V. Muženka.

Pasak jo, per karinę operaciją Rytų Ukrainoje sužeisti 10 753 žmonės, iš jų – 8 897 kariai.

Ukrainos prezidentas P. Porošenka taip pat sakė, kad „laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose šiuo metu yra maždaug 700 rusiškų tankų, 1 200 rusiškų kovinių šarvuočių, daugiau nei tūkstantis rusiškų artilerijos sistemų ir daugiau nei 300 salvinės raketų ugnies sistemų“.

„Viena vertus, tokia ginkluotė rodo tai, kad jie mūsų bijo. Kita vertus, tai liudija, kad bet kurią akimirką prieš mus gali būti nukreipta ne tik visa tai, bet dar ir tai, kas gausiai sutelkta kitoje Ukrainos ir Rusijos sienos pusėje“, – perspėjo P. Porošenka.

Todėl, pasak prezidento, pagrindinė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų užduotis 2017 metais – tolesnis kovinių pajėgumų didinimas ir kariuomenės parengties ginti šalį užtikrinimas.

Rusijos politinė ir karinė vadovybė anksčiau ne kartą neigė Kijevo ir Vakarų šalių kaltinimus, kad Maskva palaiko prieš Ukrainos vyriausybės pajėgas kovojančius prorusiškus separatistus, aprūpindama juos kariais ir ginkluote.

Ukrainos prezidentas taip pat pranešė, kad Kijevas sudarė daugiau nei 40 sutarčių dėl įvairių gynybos priemonių įsigijimo, kurių vertė siekia 1,5 mlrd. JAV dolerių.

„Labai vertiname paramą, kurią mums teikia partneriai Vakaruose. Jau pradėta vykdyti daugiau nei 40 sutarčių dėl įvairių gynybos priemonių, kurių vertė – 1,5 mlrd. JAV dolerių – pristatymo , – pridūrė P. Porošenka. – Mūsų draugai mums taip pat parūpino šarvuočių, stebėjimo prietaisų, ryšio priemonių radiolokacijos stočių kovai su (artilerijos ir raketų) baterijomis ir daug ką kita.“