Pasaulyje

2016.12.06 12:29

ES griežtina išorės sienų kontrolę

BNS2016.12.06 12:29

Dėl didėjančio terorizmo pavojaus Europos Sąjunga (ES) susitarė griežčiau kontroliuoti Bendrijos išorės sienas. Europos Parlamentas ir šalys narės pirmadienį pritarė sistemingai visų keliaujančiųjų kontrolei, informuoja agentūra AFP.

Tai reiškia, kad ateityje bus tikrinami ir į ES įvažiuojantys ES piliečiai, jų duomenys bus lyginami su nacionaliniais ir tarptautiniais saugumo tarnybų duomenų bankais.

Po 2015 metų lapkritį Paryžiuje surengtų teroristinių išpuolių parengtos pataisos yra „dar vienas svarbus žingsnis“ garantuojant piliečių Europoje saugumą ir kartu laisvą asmenų judėjimą be patikrų Šengeno zonoje, pareiškė ES vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopoulas. Saugumo komisaras Julianas Kingas grėsme, kurią taip būtų galima sustabdyti, visų pirma įvardijo radikalių grupuočių kovotojų grįžimą iš konfliktų zonos.

Europos saugumo tarnybų vertinimu, iš ES į Siriją ar Iraką išvyko 5 000 tokių kovotojų. 2 000-2 500 vis dar ten yra, dalis buvo nužudyti arba laikomi dingusiais. Kiek tiksliai kovotojų grįžo į Europą, nežinoma.

Pirmadienį pasiektą susitarimą dar formaliai turi patvirtinti parlamentas ir šalys narės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.