Pasaulyje

2016.12.05 14:28

JK teismas pradeda svarstyti apeliaciją dėl „Brexit“ pradėjimo

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.12.05 14:28

Jungtinės Karalystės aukščiausiasis teismas pradeda svarstyti apeliaciją, kad parlamentas privalo balsuoti dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos pradėjimo. Vyriausybė nuogąstauja, kad atmetus apeliaciją parlamentas gali stabdyti Bendrijos palikimo planus.

Pirmą kartą šalies istorijoje apeliacijos bylą svarstys visi 11 aukščiausiojo teismo teisėjų. Oficialiame teismo pranešime teigiama, kad sprendimas tikriausiai bus skelbiamas kitų metų pradžioje. Jei apeliacija nebus patenkinta, tai reikštų, kad dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Bendrijos turės balsuoti parlamentas.

Tai galėtų sujaukti premjerės Theresos May planus derybas dėl pasitraukimo pradėti iki kovo pabaigos. Taip pat nerimaujama, kad parlamentarai, anksčiau pasisakę prieš „Brexit“, bandys sustabdyti planus išstoti. Įtampą kelia ir Torių partijos narių pasisakymai, jog vadinamasis kietasis „Brexit“ gali reikšti konservatorių partijos pralaimėjimą kituose rinkimuose.

Vyriausybė iki šiol viešai nėra išsakiusi pozicijos, ko sieks derybose, tačiau neatmetama galimybė tartis dėl pasilikimo laisvojoje rinkoje mokant atitinkamą mokestį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.