Pasaulyje

2016.12.03 17:00

JAV ruošiasi plėsti karinį bendradarbiavimą su Ukraina

BNS 2016.12.03 17:00

JAV Kongreso žemieji rūmai penktadienį priėmė teisės aktą dėl Pentagono finansavimo ateinančiais fiskaliniais metais, įskaitant 3,4 mlrd. dolerių paketą saugumo palaikymui Europoje, pranešė Vokietijos televizija „Deutsche Welle“ su nuoroda į dokumentą, paskelbtą Kongreso tinklapyje.

Remiantis leidinio turima informacija, JAV planuoja pirmiausia remti savo partneres ir sąjungininkes Europoje, siekiant „sulaikyti Rusiją“.

Kaip pažymima dokumente, taip pat norima apriboti karinį bendradarbiavimą tarp JAV ir Rusijos. „Su kai kuriomis išimtimis, Amerikos gynybos biudžeto lėšų negalima bus leisti jokiems dvišaliams kariniams projektams, kol Rusija nenutrauks Ukrainos teritorijos okupacijos ir agresyvių veiksmų, keliančių grėsmę Ukrainos ir NATO narių suverenitetui bei teritoriniam vientisumui“, – rašo „Deutsche Welle“.

Antroji sąlyga bendradarbiavimui su Rusija atnaujinti – kad Maskva įvykdytų vadinamuosius Minsko taikos susitarimus, turinčius užbaigti karą tarp prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje ir Kijevo vyriausybės. Atskirai pasakyta, kad JAV neginčija rusų karinių bazių Kryme, įkurtų Ukrainos teritorijoje pagal 1997 metų susitarimą, statuso.

Tekste taip pat nurodoma, kad biudžeto lėšų negalima leisti „jokiems veiksmams, galintiems sudaryti palankias sąlygas pripažinti Rusijos suverenitetą Kryme“.

Be to, siūloma pagerinti ir išplėsti karinį bendradarbiavimą tarp JAV ir Ukrainos, o ypač aprūpinant įranga Ukrainos valstybinę sienos apsaugos tarnybą bei teikiant jai techninę paramą.

Atstovų rūmai šį teisės aktą priėmė 375 balsais prieš 34. Suplanuotos bendros federalinės vyriausybės išlaidos – 4,1 trln. dolerių, o asignacijos gynybai bus viena pagrindinių finansavimo sričių.