Naujienų srautas

Pasaulyje2016.12.03 09:28

D. Trumpas sulaužė JAV politikos nuostatą pasikalbėjęs su Taivano vadove

ELTA 2016.12.03 09:28

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas telefonu kalbėjosi su Taivano prezidentu. Taip jis sulaužė nuo 1979-ųjų, kai buvo nutraukti oficialūs abiejų šalių santykiai, galiojančią JAV politikos nuostatą, praneša BBC.

Pasak D. Trumpo pereinamojo laikotarpio komandos, telefoninio pokalbio metu išrinktasis JAV prezidentas ir Tsai Ing-wen aptarė dvišalius ekonominius, politinius ir saugumo ryšius.

Toks D. Trumpo žingsnis gali supykdyti Kiniją, Taivaną tebelaikančią atskilusia savo provincija.

Pranešama, kad Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi nesureikšmino šio pokalbio, pavadindamas jį menku Taivano žingsniu.

D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad Tsai Ing-wen jam paskambino norėdamas pasveikinti su pergale JAV prezidento rinkimuose. Itin retas atvejis, kad JAV prezidentas tiesiogiai kalbėtųsi su Taivano prezidentu.

Tsai Ing-wen. Scanpix/AFP nuotr.

Žiniasklaidoje pasirodžius nuomonių, kad toks žingsnis gali supykdyti Kiniją, D. Trumpas „Twitter“ rašė: „Keista – JAV Taivanui už milijardines sumas parduoda karinės technikos, o aš net negaliu priimti sveikinimo skambučio?“

Baltieji rūmai savo ruožtu patikino, kad D. Trumpo pokalbis nerodo, jog JAV politika Taivano atžvilgiu keistųsi.

Vašingtonas oficialius diplomatinius santykius su Taivanu nutraukė 1979-aisiais, taip išreikšdamas paramą Pekino „vieningos Kinijos“ politikai, kuri teigia, kad Taivanas yra Kinijos dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi